Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Amig nem kapom meg a baba...

Amig nem kapom meg a baba papirjait nem tudok anyaságit, családit igényelni?

Figyelt kérdés
Aug 15-én szültem, a taj kártya pl másnak egy hónap után jön meg, addig semmit nem tudok intézni? A csedet már szülés előttől megigényeltem, elvileg ahhoz elég utólag beküldenem, de a többihez is kellenének iratok, nem?
2015. aug. 24. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Nekem kb 10 napon belül küldték a TAJ kártyáját.
2015. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most megnéztem az anyasági nyomtatványt, elvileg kell a gyerek taj száma is. De mondom, hamar kiküldik..Nem egy hónapon belül.
2015. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megnéztem a csp-hez is kell taj kártya.
2015. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mi kell még hozzá, személyi, lakcimkártya, adókártya ezek másolata is kell vagy csak a taj szám?
2015. aug. 24. 11:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Bemegy a párod az OEP-hez, ott adnak egy papírt a gyerek taj-számáról, azzal tudtok mindent intézni, amíg maga a kártya megérkezik.
2015. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Születési anyakönyvi kivonat mindenképpen kell, illetve az anyasági támogatáshoz kell az orvos által kiállított papír, hogy megfelelő alkalommal részt vettél terhesgondozáson.
2015. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenhez kell a TAJ szám. Nekünk 3 hét múlva jött meg. De ha nagyon szeretnél már intézkedni, akkor menj el az oep-hez, és kérd ki a TAJ-számot, és akkor el tudod már küldeni az igényléseket, mert csak a szám a fontos.
2015. aug. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös írja jól.

2 éve én is így csináltam. Bementem az OEP-hez, és kértem egy hivatalos igazolást a gyerek TAJ számáról (ehhez kellett a születési anyakönyvi kivonat). Ezzel már mindent tudtam intézni.

2015. aug. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2015. aug. 24. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!