Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik időszakból számolják...

Melyik időszakból számolják nekem majd a CSED-et, GYED-et?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Február 7.-re vagyok kiírva. Jelenleg táppénzen vagyokm június 18.-tól.

2 munkahelyem volt párhuzamosan mindig de volt váltás közben.

Május 31-ig volt az egyik főállásom, június 1-től már volt másik (ide azóta is be vagyok jelentve).

Illetve van egy mellékállásom. (2014 szeptembertől) Január 31.-ig volt az egyik és február 1.-től már az új cégbe voltam bejelentve. A mellékállásomban ugyanott dolgoztam végig csak a cég nevet váltott közben. Ide is be vagyok egyelőre jelentve de a cég bármikor megszűnhet "jó szokásukhoz híven".


2015. okt. 28. 21:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a főállásom is 2014 őszétől volt. Előtte is dolgoztam, tehát meg van a 365 nap.
2015. okt. 28. 21:43
 2/9 anonim ***** válasza:

csak azt nézik az összegben, ami szülés pillanatában is fennáll majd. ha akkor is 2 állásod lesz, akkor mind a kettő átlagbéréből számolják majd, tp-től visszamenőleg 180 napot (ha van annyi, nem igazán világos a leírásodból)


az előzőek csak a 365 nap ledolgozott napok miatt jöhetnek vissza, de az összeget azok már nem befolyásolják

2015. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A mostani főállásom június 1.-től van, a mellék állásom meg február 1.-től. Táppénzen június 18.-tól vagyok.
2015. okt. 28. 22:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha június 1-től áll fenn a munkaviszonyod az új munkáltatónál, akkor hogy lehetsz még most is táppénzen?

Mert csak annyit lehetnél, amennyit az új mhelyen dolgoztál. Vagy 2014 június 1-től vagy az új helyen, és 2015 június 18-tól vagy táppénzen?

2015. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4es, én is ezen akadtam fenn, ezért arra gondoltam, hogy 2014-től van a munkahelyén. erre írtam, hogy nem világos...
2015. okt. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A mellékállásom után kapom egy ideje a táppénzt. Azt hittem, hogy valami leadási probléma miatt, mivel kb több mint két éve van folyamatos biztosítási jogviszonyom, csak több cégnél voltam. De sehol se volt 30napnál hosszabb megszakítás.


De ez befolyásolja a csed-et meg a gyed-et?

2015. okt. 29. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:

ja, így érthető. azért nem kapsz tp-t a főállásod után, mert annyit lehet tp-en amennyit az adott munkahelyen dolgoztál. tehát te 18 napig lehettél.

és igen, így már más lesz az összeg számításánál is a helyzet, mivel 18 napból nyilván nem tudnak átlagbért számolni.

de ez már nekem is magas, szerintem keress egy könyvelőt aki tud neked számolni. na meg légyszi írd majd meg mit mondott, érdekel ilyenkor miből számolják :)

2015. okt. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem így a fő állásod után nem leszel jogosult csedre, meg gyedre, csak a másodállásod után.

Mert a főállásodban szünetel a biztosítási jogviszonyod most, amíg fizetés nélkülin vagy.

2015. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Még nem sikerült könyvelővel beszélnem. Majd a jövő héten elmegyek egyhez.


www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-gyes-gyed-gyet__7311440-mennyi-idot-kell-eltoltenem-ezen-a-munkahelyen-hogy-a-legmagasabb-gyas-t-gyes-t

Itt teljesen mást írtak, mint ti. Most akkor melyik a helyes? Mennyit lehetek táppénzen? Nem volt 30napnál hosszabb megszakítás a munkahelyeim között. Akkor mégiscsak valami leadási probléma lesz?! :/ Remélem...

2015. okt. 30. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!