Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha megakarom szakítani a...

Ha megakarom szakítani a gyedet vagy gyes akkor az mivel jár?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne ha megszakítom a gyedet vagy gyest és elkezdem kivenni a szabikat akkor úgye rendes bérem kapom abba a pár hónapba de amelett a gyedet vagy gyest úgyanugy kaphatom ameddig járna pl szabi alatt kapom a gyedet még már dolgozok és kapom a gyest? Ha igen akkor mi ennek a menete?
2015. nov. 8. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd a humánerőforrás ügyintéződet és a bérszámfejtőtöket.

nekem írni kellett egy levelet a főfőnökömnek, hogy megszakítom, visszamegyek 8 órában, ezt ő engedélyezte és ezzel kellett sorra járnpm az ügyintézőket.

+ írni kellett a humánosnak is, hogy gyed mellett megyek vissza, úgy állítsa be a rendszerben.

2015. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én most megyek vissza dolgozni gyed mellett. Szóltam, hogy visszamegyek, kiszámolták a szabimat.

Én 35 éves vagyok, 3 gyerekem van, 2014 februárban szültem, februárban nem vettem ki szülés előtt szabit, így lett 27 nap szabim. Ha a gyereked elmúlt 1 éves, akkor nem kell megszakítani a gyedet, mivel jár tovább. Kiveszed a felhalmozott szabikat, amit természetesen a béreddel számolnak, vagyis igen, a rendes béred kapod a szabi napjaira és jár mellette a gyed. Ha dolgozol majd akkor is jár a gyed majd gyes a fizus mellé.

Nekem nem kellett papírt írni a főnöknek, nálunk nem kérik, de ugye ez munkahely függő. Nekem elég volt szóban bejelentenem, hogy szeretnék visszajönni dolgozni.

2015. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha megszakítod a gyedet, akkor nem kapod tovább...


Nem a gyedet, gyest kell megszakítani, hanem a munkahelyeden a fizetés nélküli szabadságot, amit akkor igényeltél, amikor az ellátást igényelted.

2015. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de most ha a gyedet megszakitom és szabin leszek mellette kérvényezhetem hogy kapjam tovább a gyedet vagy ezt csak a gyesnél lehet?
2015. nov. 8. 18:57
 5/7 A kérdező kommentje:
mert az egyik kommentelő azt írja hogy kapom a gyedet a másik azt hogy nem ha megszakítom
2015. nov. 8. 18:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell megszakítanod a gyedet.

A fizetés nélküli szabidat szakítod meg, és kiveszed a szabid, majd elkezdesz dolgozni. A gyedet kapod FOLYAMATOSAN.


Olvass utána a gyed extrának.

(feltételezem elmúlt 1 éves a pici)

2015. nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem érted Kérdező. A gyed nem egyenlő a fizetés nélküli szabival. A fizetés nélküli szabit azért kérted anno a munkáltatótól, mert csedre, gyedre mentél. Ha visszamész, a fizetésnélkülit megszakítod, de a gyedet kapod tovább!!

Van, ahol papír formájában kérik a fizetés nélküli megszakítását v. ahol elég szóban jelezned, mint nálunk. A gyedet ne szakítsd meg (ha a gyerek elmúlt 1 éves), csak a fizetés nélküli szabidat a munkahelyeden. Ezzel gyed még jár tovább.

2015. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!