Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik esetben járnék jobban,...

Melyik esetben járnék jobban, illetve ez kivitelezhető? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg Gyesen vagyok, egy hét múlva lesz 3 a gyermekem, jelenleg 7 hetes várandós vagyok a kis tesóval :-D Előbb terveztünk tesót, de most jött, így elgondolkoztam a lehetőségeimen, hogy anyagilag hogy jövök ki jobban:

1. Van bejelentett munkahelyem jelenleg is, kiveszem a szabijaimat és táppénzre megyek, de ugye az csak a fizu 60%-a.

2. Kiveszem a szabijaimat, ha lejár a Gyes, majd utána felmondok és bejelentetem magam a rokonom cégéhez és fizetem magam után a járulékokat... DE! Jól tudom, hogy az a lényeg, hogy a szülés napján éljen a munkaviszonyom ahhoz, hogy GYED-et kapjak? Szóval ha júni.29-én pl megszülök és kijelentenek pl július 1, akkor a GYEDemet ugyanúgy kapom 2 évig, igaz? Vagy a GYED alatt is rendelkezni kell bejelentett munkaviszonnyal?


2015. nov. 15. 13:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

most nem tiszta nekem mit is szeretnél.

van munkaviszonyod, ahol kapnál tp-t, de ugye az csak a fizud 60%-a lenne.

ez neked nem elég, ezért felmondasz és bejelenteted magad egy vállalkozásba ahol te magad fizeted a járulékaidat.


első esetben tegyük fel kapsz havi 50.000.-

második esetben te fizetsz havi 70.000.-

miért is érné meg neked a második ha az elsőt kevesled??? nem értem...

2015. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Én visszamennék dolgozni, míg bírnám (már ha nem veszélyes munkahely).

Egyébként veszélyes a második lehetőség, mert ellenőrizni fogják véletlenszerüen, h tényleg doogozol-e. Barátnőmnél körbekérdezték a szomszédokat is (kisbolt volt), h tényleg ott dolgozik-e.

Egyébként a CSED (GYED) a szülést megelőző talán két év átlagkeresete, nem mindegy, táppénzből, v fizetésből számolják.

2015. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Jól értelmezed, ezt csak azért kérdezem, hogy a GYED-em hogyan lesz több. Hát szerintem 70.000-et nem kell egy hónapban fizetni magam után, de csak addig fizetném, amíg nem szülnék és akkor jóval több lenne a GYED-em, ami ugye az elkövetkező 2 év. Ezért kérdeztem, hogy ha egyből szülés után kijelentetném magam, akkor így is megérné, mert 2 évig normálisan kapnám a GYED-et, 6 hónapot kellene csak magam után fizetni. Mostani munkahelyemen olyan 100-110-et szoktam kézhez kapni túlóra nélkül, akkor szerinted mennyi Gyedre lehet számítani, ha mégis a táppénzes lehetőséget választanám?
2015. nov. 15. 13:43
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem tudok sajnos visszamenni dolgozni, mert mikor várandós lettem az első babánkkal messze a munkahelyemtől vettünk házat, így oda esélytelen bejárnom. A rokonomnál lennék bejelentve adminisztrációs munkakörbe és igazából itt van a telephelyük a saját házuknál, kb két utcányira.
2015. nov. 15. 13:45
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de ahhoz, hogy jobban járj, tehát több gyedet kapj mint a jelenlegi munkahelyeden, ahhoz azért viszonylag magas bérre kell bejelentened magad, és akkor 70-nél sokkal több járulékot kell fizetned magad után. Hiszen egyrészt fizeted a szochot, másrészt azt is, ami a te buttó béredből kerül levonásra (szja és járulékok).

Példának beírtam bérkalkulátorba a 200.000-et, így nettóba 131.000 jön ki, tehát már ez is valamivel több mint a mostani munkahelyeden. És kijött, hogy 126ezer valamennyit kell fizetni az állam felé. Mondjuk ha bele veszem, hogy gyed/gyesről visszatérő vagy, akkor a szocho kedvezményt igénybe lehet venni, de még így is 97500 jött ki.


[link]

2015. nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

El vagy varàzsolva kicsit. A gyedet a jelenlegi munkahelyed utàn kapnàd azaz amennyi eddig is volt a gyeded az első gyerekkel. Egyedül a minimàlbér utàn nem kell kb ugyanannyit kifizetned mint a bér,de pl egy nettó 150ezres fizunak a bruttója 220-230ezer azaz kb 70-80ezerbe fog fàjni neked havonta hogy be legyél jelentve.

Én sem értem miért jobb neked kifizetni ennyit ahelyett hogy inkàbb tpként kapnàl kb ennyit ahogy a béredet ìrtad.

Főleg hogy kevesled a fizud 60%-àt. De 70 ezret havonta kifizetni nem több??? Úgy,hogy fizetésed nem is lesz egy Ft sem?????? Logika????

2015. nov. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Utolsò vagyok,ezen kìvül tpből nem szàmolnak semmit. A szerződéses béredből szàmoljàk.
2015. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg ellátás nem lehet ellátás alapja, tehát hiába kapsz táppénznek csak 60%-ot nem lesz abból számolva a gyeded. Hanem vagy ugyanazt kapod mint az első gyerekre, vagy pedig a szerződés szerinti béred lesz az alap. Ezt most pontosan nem tudom pontosan hogy nézik, azért írtam, hogy vagy ez vagy az. De akkor így szerintem nem jársz olyan rosszul. Egyrészt táppénzt is kapsz a terhesség alatt, másrészt kapod közel azokat az összeget mint első gyereknél. A bejelentéses esetnél meg nemhogy nem kapnál táppénzt, de még fizethetnél magad után csomó pénzt azért, hogy valamivel többet kapj 2 évig.
2015. nov. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

nem kéne? mégis mit gondolsz, mennyi a járulék :D

azt hiszem a 3. válaszoló írta le a járulékokat.

ha 110E körül kaptál készhez, akkor még csak nem is minimálbérre voltál bejelentve. pedig én a minimálbér körül járulékot írtam a 70E-re és arra még csak 60E körüli gyedet kapnál.

a max gyedhez szépen kéne fizetni fél évig, összességében kétlem, hogy 2 év alatt behozná a különbözetet...

szerintem a legnagyobb butaság lenne felmondani és fizetni. ha van mondjuk 6x130E-t erre, akkor tegyed félre és csapd a gyededhez majd...

2015. nov. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

jAJ, te szegény.

Minimálbérre kellene havi 60-70 ezer járulékot fizetni. Mit gondoltál mennyit fizet egy munkáltató az állam felé? 10 ezret?

Ha a gyes lejárta után elmész táppénzre (gyes mellett is lehet, de neked ez már mindegy), akkor a csed és gyed alapja a 2. babával a szerződés szerinti béred lesz, ha 1 napot sem dolgozol. Táppénz nem lehet alapja egy másik ellátásnak, tehát a táppénzes béredet nem veszik alapul, ha ettől félsz.

De, ha felmondasz, akkor bejelent a rokon 200 ezer bruttóra, te meg fizess rá, olyan 100 ezer körüli járulékot. Mennyi a mostani bruttód? Ahol most dolgozol! Mert valószínű, az lesz a csed és gyed alapja.

2015. nov. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!