Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED-GYED igénylés két gyerek...

CSED-GYED igénylés két gyerek esetén. Lehetséges ilyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy két gyerek esetén lehetséges-e, hogy az egyik gyerek után az apa, a másik gyerek után az anya veszi igénybe az ellátást? Tehát a második gyerek után én kapnám a CSED-et, míg az első gyerek után a férjem venné igénybe a GYED-et. Egyrészt neki magasabb összegű GYED járna, mint nekem, másrészt pedig ő kaphatná a fiunk két éves koráig az ellátást - az enyém négy hónappal korábban lejárna. Én lennék itthon a gyerekekkel, a férjem továbbra is dolgozna. Előre is köszi a válaszokat.

2015. nov. 16. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Nem. Egy háztartáson belül csak az egyik szülő igényelheti az ellátásokat egyszerre.

Szerintem már az is nagy könnyítés, hogy egyszerre lehet 2 gyerekre igénybe venni, nem kell telhetetlennek lenni.

2015. nov. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Persze.
2015. nov. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Nem találtam ilyen kikötést, amit az első említ. Egyedül annyi van írva az oldalon, hogy a gyerek éves kora előtt nem vállalhat munkát a gyeden lévő szülő. Hívd fel az OEPet, ott biztos választ fogsz kapni
2015. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

1-es vagyok:

"Ha a szülők a közös háztartásban élő több gyermek jogán egyidejűleg gyermekgondozási segélyre, gyermeknevelési támogatásra és pénzbeli ellátásokra, baleseti táppénzre is jogosultak, választásuk szerint – a gyermekápolási táppénz kivételével – a gyermekek után járó ellátásokat csak az egyik szülő veheti igénybe."


[link]

2015. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Valóban. Én csak a gyednek és a csednek néztem utána, ott külön nem említik. Nos, kérdező, akkor így van, ahogy az első írta, nem megoldhato, amit szeretnél
2015. nov. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sejtettem egyébként, hogy ez a helyzet - túl szép lett volna, ha nem :D -, csak én sem találtam a CSED-nél és a GYED-nél erre vonatkozó leírást.

(Mindenkit felpontoztam, kivéve a 2-es válaszolót - őt egyáltalán nem pontoztam.)

Még egyszer köszi, további szép napot nektek. ;)

2015. nov. 16. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Nem lehet, te kaphatod a legkisebbre a csedet és a gyedet a legnagyobbra egyszerre. Mivel apa nem lehet cseden.

Esetleg azt lehet majd, hogy a csed lejárta után apa megigényli a gyedet a kicsire és a nagyra is, de akkor meg nem dolgozhat, míg a kicsi be nem tölti az 1 évét, vagyis fél évet nem dolgozhat kb.

Ha a legkisebb is betölti az 1 évét, akkor apa kérheti úgy a nevére a legkisebb után és a nagy után is a gyest, akkor már gondolom, hogy dolgozik mellette. Ebben az esetben neked el kell dönteni, hogy mit csinálsz, mivel a fizetés nélküli szabid megszűnik, ha nem engedi tovább a munkáltató, hogy úgy legyél otthon fizetés nélkülin, hogy már nem vagy gyeden.

2015. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!