Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED igénylő kitöltés 8....

Lazare kérdése:

GYED igénylő kitöltés 8. pontjában (nyilatkozat) hogyan lehet kiszámolni az igénybe venni kívánt családi adókedvezmény összegét? Illetve 3 gyerek után mikor érdemes csak az egyik szülőnek mind a 3 gyerek után igénybe venni a családi kedvezményt?

Figyelt kérdés

Tehát akkor 3 gyerek esetén hogyan kell a következőket kitölteni?

Eltartott gyermek(ek) száma: 3

A kedvezményt __ gyermek (magzat) után kérem.

A kedvezményezett eltartott gyermek(ek) száma: __

Az igénybe venni kívánt családi kedvezmény összege: ___ Ft



2015. jan. 27. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

általában vagy azt töltöd ki, hány gyerek után kéred, vagy hogy milyen összegben.

Nyilván, ha bruttó 150ezer a fizud, vagy beírsz egy gyereket, vagy beírod, hogy 150.000ft kedvezményt kérsz.

Gyerekenként most br. 206.250ft a kedvezmény a bruttóból, szóval kb. 620.000 bruttónál tudnád kihasználni egyedül a 3 gyerekre járót.


Ha nem vagy 91 napos terhes, akkor a magzat után járót kihúzod.

2015. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amennyit te nem tudsz igénybevenni, a maradékot az apához írjátok be a családi adókedvezmény kérő lapra és az ő munkáltatójánál adjátok le.
2015. jan. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem jól írtam, a magzatot ennél a papírnál nem kérdezik külön, a kedvezményt 1-3 gyerek után kéred, ha terhes lennél 3 hónapja, a magzatot is bele tudnád számolni itt 4. nek.
2015. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Akkor érdemes lenne az apával megosztva igénybe venni a kedvezményt? Akkor több pénzt lehetne kapni?
2015. jan. 27. 16:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi úgy osszuk meg, hogy 1 gyerek után én, 2 gyerek után a párom kéri. Így én 33 ezer Ft kedvezményt kapok, a párom 66 ezer Ft kedvezményt kap. Vagyis, én 33 ezer Ft-ig kapom vissza az adóm és járulékaim, a párom pedig 66 ezer Ft-ig. Nekünk így jó, mert így mind a ketten megkapjuk a bruttót, vagyis apa 2 ezer Ft-tal kevesebbet. Én még gyeden vagyok én megkapom a teljes bruttó gyedem.

Kérdés mennyit keres a párod? Ha van legalább kb. 280-300 ezer bruttója, akkor érdemes neki mind a 3 gyerek után kérni, mert ha jól tudom erre tudja igénybe venni a 99 ezer Ft kedvezményt.

2015. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ez nem jó, 33ezer ft a nettó,amit megkapsz, tehát bruttó 206.150ft/ gyerek.

ha bruttó 300.000 a fizetés, akkor csak addig, 1,5 gyerekre tudja kihasználni, de olyat nem lehet beírni, ezért olyankor az összeget kell.

Azért veszel te igénybe 1 gyerek után, mert a gyed 140ezer ft, ebbe max egy gyerek után tudnak adókedvezményt számolni, a többit elbuknád.

2015. jan. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

*206.250ft/gyerek a bruttó adókedvezmény 3 gyerek esetében


Van kalkulátor itt is, de biztos, hogy nem tudod gyedből egy gyerekre sem igénybe venni maximálisan, mert a bruttó gyed nincs 206ezer ft.


[link]

2015. jan. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 28. 08:02
 9/11 anonim ***** válasza:

De már járulékból is igénybe vehetó a kedvezmény, így ha 1 vki venné igénybe az egészet elég a bruttó 300.000 Ft (és akkor csak a 1,5 % Munkaerő-piaci járulék ot kell levonni a bérből) így nettóban 295,500 at kap kézhez.

Gyednél bruttó 127 ezer már elég az igénybe vételhez és annyi simán lehet a bruttó gyed. DE ha kevesebb akkor összegszerűen is megosztható.

2015. jan. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok a gyednél 1 gyerek figyelembe vételénél (vagyis a havi 33.000 Ft kedvezményt érvényesítve számoltam)
2015. jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!