Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy számolják ki a tgyást a...

Hogy számolják ki a tgyást a lent leírt esetben?

Figyelt kérdés
A lányom betöltötte a két évet, én visszamentem félállásban dolgozni. Ha 3 hónapon belül összejönne a kistesó és én utána elmennék táppénzre (az elsővel is veszélyeztetett voltam). Ebben a esetben, hogy számolnák ki a TGYÁS-t? Ilyenkor is az van, hogy nem kaphatok kevesebbet mint az elsőnél?

2015. nov. 16. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:

miért ne kaphatnál kevesebbet mint az elsőnél?

mivel félállásban dolgozol ezért gondolom fele annyi a fizud, így a csed, gyeded is ha nem is fele annyi lesz, de jóval kevesebb mint az elsőnél

2015. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a gyes megszűnését követő 1 éven belül születik a kistesó, akkor megnézik, hogy melyik naptári napi alap a magasabb. Az, amit a nagyobbra kaptál v. az, amit a 2. babára kapnál. Amelyik a nagyobb, azt kapnád.

Gyes lejárta után több mint 1 évvel születik meg a 2. gyerek, akkor a mostani béred lesz a mérvadó. Ha nem lesz 180 v. 120 bérezett napod, akkor a tényleges béred lesz az alap.

2015. nov. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

első vagyok, akkor bocsánat, ez teljesen új nekem. 2. ez tényleg létező dolog? hiába dolgozol havi 50.000.-, lehet a gyeded majd sokkal magasabb lesz mert már van egy gyereked aki jó bruttó mellet fogant?

mondjuk engem nem érint, de ez tök korrekt, teljesen le vagyok döbbenve :)

2015. nov. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2015. júl. 1-je után vezették ezt be, mint kedvezményszabályt. Csak akkor érvényes, ha a többedik baba (2-dik, 3-dik,...) gyed, gyes alatt v. a gyes megszűnése után 1 éven belül születik.

A Kérdező nem írta, mikor szűnt meg a gyes. Ha pl. nov. 5-én szűnt meg, és decemberben teherbe esik, szül pl. szeptemberben, akkor még benne van a gyes megszűnését követő 1 évben és ilyenkor az előző gyerekre számolt naptári napi alapot is megnézik és a mostani jövedelmének a naptári napi alapját és amelyik magasabb, azt veszik figyelembe.

2015. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg a második válaszolónak. 2015 szeptemberétől kapom a gyes-t, szóval még van időnk. Nagyon jó, hogy ezt így kitalálták :).
2015. nov. 17. 09:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Még egy fontos kitétel van, hogy ugyanannál a munkahelynél kell lenni! Ha közben változik a jogviszony, akkor nem él a kedvezményszabály.
2015. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves hatos, köszönöm hogy ezt a fontos információt megosztottad velem/velünk. Jelenleg ugyanoda mentem vissza, akkor ezentúl erre is nagyon figyelnem kell.
2015. nov. 17. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor rád vonatkozni fog :)
2015. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!