Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jól tudom ha egyetemista...

Jól tudom ha egyetemista voltam és még csak fél éve dolgozom?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy ha egyetem után közvetlenül elkezdek dolgozni akkor csak 185 napot kell dolgoznom mielőtt ott hagyom a munkát baba miatt, mert 180 napnyi biztosítottságot át tudok hozni egyetemről, valaki járt hasonló cipőben? Köszi.

2015. nov. 17. 21:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem beton biztos a tudásom, de én is így tudom, hogy az egyetem beleszámít, bizonyos feltételekkel gondolom (nappali tagozat, meg ilyesmi).
2015. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe nagyon jól, érthetően szedi össze.
2015. nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
[link] Hallgat%C3%B3i jogviszony alapj%C3%A1n gyed-re jogosults%C3%A1g (diplom%C3%A1s gyed)
2015. nov. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszike:) igen ezt olvastam már de anyukám szerint nem igy van, és jó lett volna ha segít valaki megrősíteni benne:)
2015. nov. 17. 21:34
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Igen, beleszámít az egyetemi tanulmány. Diplomás gyed jár érte.
2015. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha neked megfelel az, hogy mindössze 1 évig kapj GYED-et és a fizetésed helyett a minimálbér után, azaz ~50 ezer környéki összeget, akkor igen, jár.


1 évvel viszont CSED, majd GYED is járna a gyerek 1,5 éves koráig a fizetésed után.

1,5 év munkaviszonnyal pedig egészen a gyerek 2 éves koráig lennél GYED-del ellátva.


Neked mindegy?

2015. nov. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Azét itt vannak félreértések. A diplomás gyed az egy dolog. Az akkor jár, ha nincs munkaviszony, csak a felsőfokú tanulmány. Ebben az esetben jár 0-1 év között a gyed minimálbér után.

A kérdező viszont arról beszél, hogy van felsőfokú tanulmánya, plusz mellette dolgozna, és a tanulmányokból 180 napot számítanak be, a munkából pedig 185 nap kell, hogy jogosult legyen a csedre, gyedre. Ilyenkor pedig rendesen jár neki a csed gyed a bejelentett bére után. És jövőre már egységesen 2 éves korig jár a gyed, nem csak addig amennyi munkaviszony volt.

2015. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

7-es írja jól.

A nappali tagozatos tanulmányokból valóban beszámítható 180 nap a biztosítási időbe, így tényleg elég a 185 nap munkaviszony szülés előtt, hogy csedet, gyedet kapj.


Ajánlom figyelmedbe az OEP honlapját, ott mindent részletesen leírnak.

2015. nov. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"És jövőre már egységesen 2 éves korig jár a gyed, nem csak addig amennyi munkaviszony volt."


Felmenő rendszerben?

Vagy azoknak is, akik jelenleg már gyed-en vannak?

2015. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom pontosan, de szerintem visszamenőleg nem érvényes.
2015. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!