Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Párom igénybe vehetné, ha én...

Párom igénybe vehetné, ha én gyesen vagyok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy én családi pótlékot és gyest kapok a kisfiamra, itthon vagyok vele most jön a második baba, párom dolgozik. Igénybe tudná venni rá vagy akár a másik kisbabánkra a gyedet vagy gyes miatt nem? Segítene valaki én nem értem ezt a dolgot.

2015. nov. 21. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak az egyikőtök kaphatja az ellátásokat. Úgy nem működik, hogy egyikre te kapsz, a másikra meg ő.

Ha elmúlt 1 éves a kisfiú, akkor most kaphatja rá a gyedet, de akkor neked vissza kell mondanod a gyest.

A 2. gyereknél is munka mellett csak 1 éves kortól kaphatja majd az apa, de akkor is csak úgy, hogy a nagyobbikra is ő igényli az ellátást, tehát te "üresen" leszel otthon, vagy visszamész dolgozni.

2015. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :)
2015. nov. 21. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!