Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor kezdhetem el intézni?...

Mikor kezdhetem el intézni? CSED, anyasági. Illetve amit még igénybe lehet venni? Január elején szülök.

Figyelt kérdés
2015. nov. 23. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Anyasági és csp ha lesz taj száma a babának. Csedet igénybe tudod venni 28 nappal a kiírt időpont előtt is, azt már szerintem el is tudod intézni, ha jól tudom nem árt 30 nappal azelőtt, hogy elmennél csedre. De úgyis megmondják, járj utána pontosan. Az en munkahelyem kifizetőhely, ott minden gyorsan megy de sok helyen nem biztos, hogy ez így van.
2015. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

csed : [link]


minden mást csak ha megszületett baba, mivel kell a születési anyakönyvi kivonat is hozzá

2015. nov. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
vagy taj szám ahogy az első írja :) nem születési anyakönyvi kivonat :)
2015. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az én munkahelyen nem kifizetőhely.

Amúgy az oepnél kell a CSED-et vagy a kormányablaknál?

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek...de nálunk semmit nem mondanak el..kb. találd fel magad, ez megy..:)

2015. nov. 23. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kormányablak, mikor intéztem az anyasagit tőlem kérdezték a csedet, csak ugye nekem a munkaltato intézte így nem volt aktuális. De az biztos, hogy a papírt ki kell tölteni a munkáltatónak is. Formanyomtatványt tudsz letölteni azzal bemenni a munkahelyre így egyszer elég bemenni vele a kormanyablakba.
2015. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Ha megszületett a gyermek. A munkáltatónak le kell adni a táppénzes papírt és a kórházi táppénzes papírt.Ott kapsz nyomtatványt a Csecsemőgonozási díj igényléséhez/volt Tgyás igénylő/ Általában a szülés napjától igénylik, /de lehet a szülést megelőzően 30 nappal is/ Ki kell tölteni és ha megvan a Taj szám/ált.pár hét/ és a születési anyakönyvi kivonat másolata kell hozzá még.
2015. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!