Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire számíthatok? GYES vagy GYED?

Mire számíthatok? GYES vagy GYED?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy úton van az én kis véletlen babám. 17 éves vagyok, hamarosan 18. Megelőzöm az elítélést. 5 éve van barátom, esti iskolába járok (érettségi) tehát se az iskola se a tartózkodási hely sem az anyagi háttér nem akadály.

Arra lennék kíváncsi, hogy mire számíthatok... Körülbelül 1 éve és 9 hónapja van munkahelyem. A probléma csak az, hogy igaz nem legális úton de alkalmi munkásnak voltam bejelentve 1 évig és 2 hónapig, pedig heti 5 napot dolgoztam/dolgozok 12 órában. Tehát szerződéses bejelentésbe csak 7 hónapja vagyok. Ez okból mit tudok igényelni a későbbiekben GYES-t vagy GYED-et?



2015. nov. 29. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem legális úton nem lehet valaki bejelentve, ugyanis a kettő üti egymást.


Vagy be vagy jelentve (=legális), vagy nem vagy bejelentve és feketén, azaz illegálisan dolgozol.


Mit jelent a szótáradban a "szerződéses bejelentés"?

Határozatlan munkaviszonyról szóló munkaszerződés van a kezedben?

Ha igen, és a terhességed elején jársz, akkor simán meglesz szülésig a 365 nap, ami a GYED-hez kell.

Tudd, hogy ha határozatlan szerződésed van és túl vagy a próbaidőn, akkor nem mondhatnak fel neked.

2015. nov. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A szerződéses bejelentés az azt jelenti, hogy míg alkalmi munkás voltam nem volt semmilyen szerződésem.

Mikor bejelentettek (júniustól) akkor kaptam az első szerződésem.

Júniustól kezdve mindig 2 hónapig szól a bejelentésem. 2 havonta folyamatosan új van. Viszont ha az számít van pályakezdő igazolásom vagy start kártya (nem tudom melyik nevét használják) ami ugye 1 évig szól.

És igen... nagyon terhességem elején vagyok... 3 napja lett pozitív a tesztem :)

2015. nov. 30. 00:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha csak 2 hónapos határozott szerződésed van, akkor jó eséllyel NEM kapsz majd GYED-et, mert míg a határozatlan szerződésnél véd a törvény, határozott esetén kirúgni sem kell, elég ha nem hosszabbítanak.

Mivel nincs minimum egy éved, így álláskeresési járadékot se fogsz kapni, azzal lehetett volna trükközni, hogy mégis biztosított legyél a szüléskor.

2015. nov. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(A Start kártya jelen esetben semmit se ér. Nem fog a munkáltató hosszabbítani némi kedvezményért cserébe, mert sokkal többe kerülnél neki, ha megtartana terhesként.)
2015. nov. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

alkalmi munkaviszony nem alapja a GYED-nek.

Ha rendes, 8 órás (vagy bármilyen részmunkaidős) munkaviszonyban voltál, és a szülést megelőző két évben ez legalább eléri a 365 napot, akkor kaphatsz GYEDet, CSEDet (ha biztosítva avagy a szülés napján)

Ha csak almalmi munkás voltél, akkor vcsak GYES fog járni, mert az alkalmi munkás nem biztosított, csak álláskeresési járulékra és nyugdíjra illetve baleseti ellátásra jogosult.

2015. nov. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!