Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki ment idén első félévben...

Valaki ment idén első félévben GYED alatt második gyerekkel CSED-re?

Figyelt kérdés
Júliustól van a kivételszabály, amivel nem kaphat az ember kevesebb pénzt, mint az előző gyereknél. Magyarul aki idén január és június között szült az megszívta, előtte vagy utána nem. Mivel nem volt tavaly 180 nap munkaviszonyom, a minimálbérből számolták, és sokkal-sokkal rosszabbul jártam. (Viszonylag jó a fizum, havi majdnem 100e Ft-tal lett kevesebb idén a CSED, mit az előzővel a TGYÁS 2013-ban). Arra lennék kíváncsi utólag a júliusi szabály szerint vissza lehet-e igényelni amennyivel kevesebbet kaptam?
2015. dec. 9. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
dehogy lehet! és nem arról van szó, hogy aki június előtt szült az megszívta, te eléggé elkottáztad, ezt máshogy is lehetett volna csinálni. de rád nem vonatkozik a mostani törvény, rád az vonatkozik amibe szültél.
2015. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Ezt máshogy is lehetett volna csinálni"

Ezt mit akar jelenteni? :)

2015. dec. 9. 20:52
 3/9 A kérdező kommentje:
-t
2015. dec. 9. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Nos kérdező régen is volt kedvezményszabály!!!! Pl nálam is így volt már a tp is, hogy összehasonlították a szerződés szerinti bérem, ill. az előző ellátás alapját, ill. a tényleges jövedelem alapját (akkor még pár nap is annak számított, én 10 napot voltam szabin) és ami a kedvezőbb azt kaptam. Így még jobban is jártam, mint az előzővel. És mindez még tavaly májusban volt!

Még terhesen utána kellett volna nézned a lehetőségeknek. Pl megszakítottad a fizu nélküli szabidat? tudtál volna tp-re menni? attól függően, hogy mennyi szabit (mikortól gondolok itt a változásokra) tudtál volna igénybe venni?....

Azt írod munkaviszonyod nem volt, gondolom itt jövedelemmel ellátott napokra gondolsz.

A lényeg, hogy ha megszakítottad volna fizu nélküli szabidat és veszel ki szabit, majd tp. Alapban biztos jobban jártál volna, gondolom ezt nem tetted meg. A csed persze bizonyos esetekben maximalizálva van, ezért is nem mindegy, hogy dolgoztál-e, voltál-e állományban valamennyit stb. Meg az épp aktuális igénylési időpontok sem mindegyek az esetedben, a változások miatt. Utólag nem tehetsz semmit, előtte kellett volna gondolkodni.

2015. dec. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megszakítottam. Kivettem a felgyülemlett szabijaim és táppénzre mentem. De ez összesen nem volt 180 nap, ezért számoltak a minimálbérből. A munkaügyes a cégnél így értelmezte a törvényt.

Én is furcsállottam, hogy hogy lehet hogy ennyivel rosszabbul jár idén az ember, mint tavaly (mert tudom, hogy tavaly nem így volt ismerőseimnél), erre az volt a válasz, hogy a gyed extrát megkapom, annyival azért nem járok rosszabbul... Beletörődtem, de nemrég hallottam, hogy pár hónappal később szült ismerőseim megintcsak ugyanúgy megkapták a pénzt, amit az első gyerekre.

Szóval nem tudom, hogy nem a munkaügyes baltázott-e el valamit.

2015. dec. 10. 22:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy terhesen hiába néztem volna utána, mert az új CSED törvény januártól él azt hiszem, és én akkor már túl voltam a szabikon és a táppénz egy részén is. Mivel arra jutottunk a munkaügyessel, hogy így járok jobban. Március elején szültem.
2015. dec. 10. 22:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Az hogy nem volt 180 bérezett napod az egy dolog, de volt ezek szerint tényleges jövedelmed. Most nincs előttem az előző verziók számítási alapja, de ha hazamegyek megnézem. Pontosan mikortól voltál tp-n? Illetve fontos még az is, hogy meddig voltál gyeden az elsővel és pontosan mikor született a kicsid.

Kicsit addig biztatlak, mert a munkaügyes sem tudhat mindent (bár elvileg a szakmája miatt képben kellene lennie, de...). Én anno a sajátomnak utána jártam, és amikor oda került a sor, hogy számoljon, rosszul számolt, szintén másképp értelmezte a tv-t, én viszont nem hagytam magam, kivettem a tv hivatkozásokat amik rám vonatkoznak, elküldtem neki akkor javított, de még mindig nem tökéletesen, így megkérdezett egy OEP-est aki szintén nem igazán volt képben :), így én végül írtam a nemzetgazdasági minisztériumnak (ha már ők hozták a törvényt, csak tudják értelmezni), leírtam a konkrét adatokat és ők szépen megírták, hogy valóban nekem van igazam, mert nekik is az az összeg jött ki. Na ezután nem volt vita visszamenőlegesen megkaptam az összeget.

4-es voltam.

2015. dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2013. októberi az első, 2014. novemberben a gyed alatt visszamentem dolgozni, de csak kivettem a (kb 21 nap) szabit, és utána végig táppénzen voltam idén március 3-ig. Onnantól CSED augusztus végefeléig, napra pontosan most nem tudom.. A GYED extrát végig kaptam 2014.nov-2015.okt.
2015. dec. 14. 17:32
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezeket úgy tudom a munkahely számolja, ha tb kifizetőhely, nem az oep, és mivel nem nagyon volt a cégnél még gyed extrás, se csed-es, rajtam gyakorolt :)
2015. dec. 14. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!