Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED igényléséhez kell min.2...

GYED igényléséhez kell min.2 ledolgozott év, de sehol nem találok infót arról, hogy ha a második gyerkőc akkor születik amikor még a másik után jár a gyed akkor mi van?

Figyelt kérdés
csak egy példa, az első gyerek másfél éves amikor megszületik a második. ebben az esetben két gyed jár? vagy addig amig be nem tölti az első a 2 évet jár utána a gyed, amikor már betöltötte akkor a második után jár gyed és az első után gyes amig 3 éves lesz? nen ézzetek butának, köszi :)
2015. dec. 16. 17:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

nem, nem szaporodnának el, mert a gyedhez munkaviszony szükséges, az a bizonyos kör meg általában egy nap bejelentett munkát sem tud felmutatni, nem hogy 365 nap munkaviszonyt...ők általában nem is a gyedből élnek, hanem felveszik a gyest, a szociális ellátásokat, gyetet, mellette meg illegális dolgokkal foglalkoznak illetve elviszi tőlük a segélyt a maffia és visszaosztja.

Az valóban igaz, hogy máshol a fizetésekhez mérten a megélhetés is drágább, de nem olyan arányban, hogy az kompenzálná azt a különbözetet ami az összehasonlításból adódik.

2015. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
senki nem mondta hogy a gyest kellene megemelni. a GYED jövedelemkorlátját kellene felszámolni...egy megélhetési anyuka sem dolgozik 1 évig olyan magas bejelentett bruttó bérrel, hogy érintené a változás :) láttál te már c...nyt bruttó 600 ezres fizetéssel? :) pont hogy ezzel támogatnák és ismernék el azokat a hölgyeket, akik évekig húzzák az igát az egzisztencia megteremtéséért - párjukkal karöltve persze.
2015. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Te hozakodtál azzal elő, hogy ami nálunk 25ezer, az az osztrákoknál a 10 szerese. Azért írtam a gyes megemeléséről.

Mondjuk a gyed maximalizálását én sem értem, főleg, hogy az a bruttó (jelenleg)147ezer tényleg nem egy nagy összeg, ha már mindenképp plafont akarnak adni neki, akkor lehetne magasabb is. De ettől függetlenül ne legyünk elégedetlenek, mert most tényleg nagy támogatottsága van nálunk a gyerekvállalásnak, ebben kiemelkedőek vagyunk. Igaz sikerült felhoznod egy olyan országot, ahol szintén jó a juttatási rendszer ezen a téren, de az átlag nem ilyen.

2015. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
csak nalam az "atlagos" vagy az "atlagosnal minimalisan kedvezobb" jelzok nem evidensen jelentenek egyet azzal hogy "jó". de igazad van ne legyek maximalista. oruljek a havi brutto 147 ezernek akkor is ha evekig tomtem az allamkasszat brutto 780 ezerrel (nyilvan nem igy van de van par ismerosom akinel igy van)
2015. dec. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

a lényeg az, hogy most azon vannak, hogy ne az legyen a gond, hogy a pénz miatt ne vállaljunk gyerekeket és szerintem pár év alatt nagyon sokat tettek ez irányba. sajnos szükség is van rá mert nagyon fogyunk, és míg a németek a migránsokkal akarják megakadájozni a populáció csökkenést addig minket a szaporodásra buzditanak és ehez biztosítanak megfelelő hátteret.

remélem a következő években sok sok boldog kisgyermekes fiatal párt fogunk látni sétálva melegebb napokon :)

2015. dec. 17. 17:45
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igenis jónak mondható a jelenlegi helyzet. Ennél jobb eddig még nem volt hazánkban. Persze mindig van az a pont, hogy lehetne jobb is, de ezen felesleges sopánkodni. Azért az, hogy több gyerekre párhuzamosan kaphatóak az ellátások, plusz még dolgozni is lehet mellettük, bár nem vagyok nagyon tájékozott az egyes országok szociális hálózatában, de nem hinném, hogy sok ország dicsekedhetne ezzel. Beleolvastam most az osztrák rendszerbe, és azért találtam benne negatívumot.
2015. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!