Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy lehetne megoldani, hogy...

Hogy lehetne megoldani, hogy megkapjam a gyedet? Még nincs baba de akarunk! A többi lent!

Figyelt kérdés
3éve dolgom,szeretném ott hagyni lassan de csak terhesen,hogy gyedet kapjak!Elég mocsok ilyen téren a főnököm mert volt már aki terhesen ment el tőle és megcsinálta a felmondást neki így csak gyest kapott!Nem tudom most ezzel kapcsolatban milyen törvények vannak!Azt hallottam,hogy már kismamának nem lehet felmondani!Vagy ha elmegyek táppénzre akkor elengedhet??Volt van valaki most ilyen helyzetben,hogy mi a lehetőség!
2015. dec. 18. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázzuk.

Kismamát nem lehet kirúgni, de a kismama felmondhat, és közös megegyezéssel is megszűnhet a m.viszony.


Szóval ha te ott maradsz, és NEM ÍRSZ ALÁ semmit, nem mész bele semmibe, amit ajálgat, akkor nincs gond.

A másik kérdés: be vagy-e jelentve normálisan, és határozatlan idejű-e a szerződésed?


Táppénzre bármikor mehetsz, ahhoz nem a főnököd engedélye kell. Hisz ha veszélyeztetett vagy, akkor ha a feje tetejére áll, sem dolgozhatsz.

Ja, és gyed alatt nem hagyod ott a munkahelyed, él a munkaviszonyod, csak fizetés nélküli szabadságon vagy. Amikor ez lejár (max a gyerek 3 éves korában), akkor szűnhet meg a munkaviszonyod.

2015. dec. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom!Csak mivel falun dolgozom és így ismerősöm a főnök nem tudom mit lépne!Ezt ki is használja minden felmondásnál.hogy mindenkit ismer már régebb óta!!Az egyik nőt még régebben elengedte azt mondta neki ő nem fizet utána semmi ha már nem dolgozik neki!Sajnos az ő felfogásuk ilyen!Tudom,hogy mocskosok lenének de én nem szeretném a gyedet emiatt elveszíteni!Ezért érdekel,hogy mi lenen jobb!Be vagyok jelentve rendesen!Igaz csak 6órában de nyáron juni meg lesz a 3évem és szerintem így már járna!ha még nem jól tudok valamit elnézést ezért írtam hogy jobban tudjak mindent!Élelmiszer boltban dolgozom!Az a baj hogy szereti az embert hü..nek nézni de én nem akarom hagyni magam!!
2015. dec. 18. 10:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
a munkaügyi bíróságot ismeri? nem árt ha ott is szerez ismerőst. Állj a sarkadra. Első meg leírta a lényeget.
2015. dec. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kívánságműsor, hogy fizet, vagy nem.

Ha nem írsz alá semmilyen felmondást, meg semmit, akkor nem tud mit csinálni.

Annyi, hogy meg ne neszelje korábban, hogy gyereket akarsz.

Mert csak onnantól vagy védett, ha teherbe esel. De akkor azonnal.

Szóval ha 10-én kirúg, és te 11.én pozit tesztelsz, akkor semmis a felmondása, kötelező "visszavenni". Azaz ki sem rúgott.

Viszont ha még nem vagy terhes, felmondhat neked.


Ja, és ha valamit nem úgy csinál, ahogy kellene, olyan munkaügyi pert akaszthatsz a nyakába, hogy belegebed... A kismamákat főleg védi a munkaügyi bíróság!


És már most teherbe eshetsz, mert a szülést megelőző 2 évben kell 365 nap. Tehát 1 év munkaviszony elég a csedhez, gyedhez.


Ugye nem 6 órás minimálbéren vagy?

2015. dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor ha még is megakarja csinálni a felmondást de nem akarom elég ha elmegyek táppénzre?Akkor már nem csinálhat semmit ugye??Tényleg bocsi csak nem nagyon vagyok ezekkel tisztában!
2015. dec. 18. 10:54
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
3x leírtak legalább hogy onnan hogy teherbeesel védett vagy. Ha látott már doki jelesd be neki írásban, aztán onnan nem tud veled tenni semmit (ajánlott levél). Egyébként a gyedet nem tőle kapod hanem az államtól, neki nem kell neked a 15 nap táppénzen kívül semmit fizetnie.
2015. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem csak a 6órásbért kapom!Igaz nem sokat 80-at kapok! Így nézi a dolog!Megmondanám neki hogy terhes vagyok de csak már akkor ha 12 hetet betöltöm!Elkezdené mondani,hogy akkor meddig akarok maradni mikor írják meg a papírt hogy felmondok!Mondanám neki,hogy nem akarok felmondani mert gyedet szeretnék és kiadatna,hogy ilyen náluk nincs!Higgyétek el ismerem őket tudom ez lenne!Ezért gondoltam arra,hogy akkor elmegyek tápp-ta és így nem tehet semmit majd!ne ő ba.. velem ki hanem én vele!Megérdemlik!!Mindig úgy akarja,hogy neki legyen jó
2015. dec. 18. 11:04
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6-ost cáfolnám:

A fogantatás pillanatától védett vagy. Ha nem jelented be, akkor is. Ez nemrég változott az MT-ben.

És nem csak 15 napot fizet, mert 9-es kóddal nincs betegszabadság, hanem azonnal táppénzen vagy, aminek az 1/3-át fizeti (de szerintem dolgoztál neki eleget, hogy ezt fizesse).


És valóban, hiába csinál bármilyen felmondást, nem rúghat ki. Csak súlyos vétségért. De ezt nagyon meg kell indokolnia. És gondolom nem fogsz lopni, meg részegen munkába menni terhesen... stb.

A lényeg, SEMMIT NE ÍRJ ALÁ!!!

Akkor semmit nem tehet. Bármit mond!

2015. dec. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy írod.

És megmondhatod neki, hogy valóban nincs nála gyed, mert azt az oep fizeti, nem ő. Neki csak a papírt kell leadnia.


Annyival tud szívatni, hogy a táppénzes papírt nem küldi időben tovább, vagy egyáltalán. Ami annyit tesz, hogy sok kört kell futnod az OEP-nél, hogy te leadtad, csak a munkáltató sz@rik továbbküldeni.

Szóval járj utána, hol van OEP ügyfélszolgálat a közelben, mert szerintem oda sokat kell menned.

Jogosult leszel mindenre, csak lehet sokára látsz pénzt.

2015. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
De azt ugye tudod, hogy csak a 6 órás bejelentett béred után kapsz gyedet az semmit sem számít, ha emelett feketén kapsz még mellé?
2015. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!