Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van akkor ha én táppezen...

Gizella 93 kérdése:

Mi van akkor ha én táppezen vagyok terhesség alatt és dec28ra vagyok kí írva. Akkor a munka hely intézi el nekem a gyes-t? Vagy nekem kell? Mert nekem azt mondták hogy szülés elött 1honappal lehet vagy szülés után.

Figyelt kérdés
2015. dec. 24. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyest te intézed, lévén az akkor jár, ha nincs elegendő munkaviszonyod.

Ha a csedre gondolsz, ahhoz a papírokat te töltöd ki és a munkaltatonak adod le, az ő dolga továbbítani.

2015. dec. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen papirokat kell kitölnenem? Igen elvileg azt mondták a gyermekágyit fogok kappni mivel a munkahelyről menntem el szülni.
2015. dec. 24. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Csed igénylő lap. Ennek tényleg most fogsz utána nézni, 4 nappal a szülés várható időpontja előtt?
2015. dec. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A csed igénylő lapot kell kitöltened, és leadnod a munkahelyeden. Ők majd továbbküldik az oepnek. Az igénylő lap mellé még le kell adnod a születési anyakönyvi kivonat, és a Taj kártya (gyereké) másolatát. Meg ha jól emlékszem, akkor a kórházi ellátásról igazolást. Azt majd hazamenetelkor a zárójelentéssel együtt megkapod.

De amúgy ne haragudj, de tényleg durva, hogy mindenórás kismamaként ennyire nem vagy képbe, azt sem tudod, hogy mit kell igényelned... Mert nagyon nem mindegy, hogy gyes vagy csed....

2015. dec. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dec. 1-jétől szülésig bármelyik nap megkezdhetted volna a szülési szabadságot.

OEP honlapján keresd meg a csed igénylőlapot, ezt kell kitöltened, és leadnod.

2015. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!