Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor jár pénzügyi támogatás...

Mikor jár pénzügyi támogatás és mennyi?

Figyelt kérdés
Mindenféle lehetőség érdekel. Mennyi jár ha nincs munkám, mennyi ha van, meddig kell lennie munkámnak? Hogy van ez az egész? Sajnos nagyon nehéz munkát találnom, pláne hosszú távon. Csak a férjemnek sikerült jó helyre elhelyezkedni, ráadásul én még fősulit is szeretnék végezni! Azért érdekel, hogyan tervezzek!

2015. máj. 20. 18:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg a főiskola alatt adnak valamit? Lehet érdemesebb lenne suli alatt teherbe esni, mint utána.. mert akkor meg megint sehova nem akarnak majd felvenni ha mondom, hogy már szeretnék gyereket vállalni. Inkább már meglenne suli alatt és mire végeznék, már tudnám beadni bölcsibe vagy valakire rábízni. Mit gondoltok? Bár lehet a stressz nem tenne jót.
2015. máj. 20. 18:25
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy főiskolához ennél azért nagyobb "keresési" önállóság kell.
2015. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hogy érted?
2015. máj. 20. 18:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy hány éves vagy,de 20-nál nem gondollak többnek.Én mindenképp azt ajánlom,hogy tanulj,utána keress egy biztos állást,és utána szülj gyereket.De azért leírom a lehetőségeidet.Ha most teherbe esel nulla munkával,mivel írtad,hogy férjnél vagy,és neki van munkája a terhesség 91. napjától igénybe vehetitek a magzati,későbbi a családi adókedvezményt ami 10 ezer.Ha jártál rendesen terhesgondozásra,akkor jár az egyszeri anyasági ami 64 ezer,gyes a baba 3 éves koráig ami 25 ezer párszáz forint és családi pótlék ami 12200 forint.Ha fősuli alatt esel teherbe,és megvan a 2 aktív féléved,akkor kaphatsz diplomás gyedet,ami a baba 1 éves koráig jár.Ezt a mindig aktuális minimálbérből számolják.Utána 3 éves koráig,gyes jár.Ha a baba születéséig megvan a 365 biztosított napod,és a szüléskor is van munkahelyed,akkor jogosult vagy csed-re a baba fél éves koráig,majd másfél illetve 2 éves koráig a gyed-re.Ez utóbbi attól függ mennyi munkaviszonyod volt.A 2 évhez 500 valahány nap szükséges,a másfélhez a már említett 365 nap.Ezeket a juttatásokat a bruttó béredből számolják.Én mindenképp azt ajánlom,hogy előbb dolgozz,mert hidd el,kis gyermekes anyukaként sem fognak nagyon kapkodni utánad.Gyermek nélkül több esélyed van munkát találni.
2015. máj. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
22,5
2015. máj. 20. 18:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy is kapok ha levelezőire járok? Egyébként óvónőnek készülök!
2015. máj. 20. 18:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem. A diplomás gyed csak nappali tagozatra vonatkozik.
2015. máj. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!