Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tagintézményvezetőként ha...

Tagintézményvezetőként ha elmegyek szülési szabadságra, akkor hogy jár a "fizetés"?

Figyelt kérdés

Egy több tagintézményből álló iskola egyik tagintézményvezetője, s egyben pedagógusa is vagyok, határozatlan időre kinevezve.

De van egy főállásom is mellette.


Nemsokára elmegyek szülési szabadságra, viszont a munkáltató/fenntartó azt mondja, hogy arra az időintervallunra, amíg otthon leszek a kicsivel, nem fizethetnek. Szó szerint ezt mondták: "Ha elmégy betegszabadságra, a törvény szerint nem fizethetünk."


Ez igaz? Hol tudok ennek utána nézni?


Köszönöm



#GYED #TGYÁS #GYES #betegszabadság #tagintézményvezető
2015. dec. 30. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A szülési szabadság nem betegszabadság, ne keverd a szezont a fazonnal!


És természetes, hogyha szülési szabadságra mégy, nem jár neked fizetés, juttatás.

2015. dec. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy figyelmeztettél. Tudom, hogy se a betegszabadság, a táppénz, szülési szabadság,...és még sorolhatnám ... nem ugyan azok.


De ettől függetlenül szerintem érthetően írtam. Ugyanis várandós vagyok...szülési szabadságra megyek elsőnek...majd gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadságra (vagyis a GYED és GYES)...


Ezért nem is értem, hogy a munkáltatóm miről beszél, mert nem betegszabadságra megyek...mint előbb írtam is.


S miért "természetes", ha szülési szabadságra megyek, hogy nem jár nekem fizetés?


Tudál nekem pontos törvényi hivatkozást mondani, ahol ennek utána tudok nézni?


Köszi

2015. dec. 30. 21:42
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
de miért nem táppénzre mész?
2015. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezt az ötleted ki tudod fejteni bővebben, hogy miért jobb?


Köszönöm

2015. dec. 30. 22:03
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Keversz dolgokat.

Amíg terhes vagy, táppénzre mehetsz. A szülés előtt 28 nappal vagy a szülés napjától mehetsz csedre, ez volt régen a tgyas. Ez 5,5 hónap. Ezután jön a gyerek 2 éves koráig a gyed, 3 éves koráig a gyes.

Táppénz alatt a MÁK a kifiztető, vagy a munkahely, ha TB kifizetőnek számít. Ekkor még a táppénz harmadát a munkáltató fizeti a Navnak. A többit (csed, gyed, gyes) az állam adja.

Amikor a baba megszületett, kérni kell írásban a munkáltatótól a fizetés nélküli szabadságot. A gyerek egy éves koráig nem végezhetsz kereső tevékenységet.

2015. dec. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
miért jobb? talán,mert kapnád a fizetésed 60%-át.
2015. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy van, ahogy az utolsó válaszoló leírta.

Ha otthon leszel a picivel, akkor nem kapsz fizetést. Kapsz csedet, gyedet, de az juttatás, és az államtól kapod, nem fizetés. És a baba 1 éves koráig nem is lehet kereső tevékenységet folytatni (nem lehet jövedelmed)csed, gyed mellett. 1 éves kortól visszamehetsz úgy dolgozni, hogy kapjad a gyedet is.

2015. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Jobban jár a szülési szabival, mint a táppénzzel. Mivel a táppénz 60%, a szülési szabi (csed) meg 70%. De nem ez a kérdés lényege.
2015. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

az a törvény, hogy a gyerek 1 éves koráig nem folytathatsz kereső tevékenységet.

de majd ha kitöltöd a csed igénylő papírt, ott is nyilatkozol, hogy nem kapsz fizetést és egyéb jövedelmet

2015. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha elmész szülési szabadságra (ami nem egyenlő a betegszabadsággal), akkor arra az időre ellátást kapsz, mégis hogy gondolod, hogy mellé fizetés is jár?
2015. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!