Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan állapítják meg a...

Hogyan állapítják meg a gyerektartást? Mennyi járna nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha apuka külföldön dolgozik, de már nem vagyunk együtt akkor hogyan - mennyi lenne a gyerektartás?

Keresete kb 500.000 Ft

Ennek a xy %-át vonják le vagy ez hogy van?

Köszönöm a segítséget :)



2015. okt. 22. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanannak a munkakörnek a MAGYAR átlagbérét veszik alapul. Annak pedig a 15-20%-át ítélik meg, ha egy gyerekről van szó.
2015. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. okt. 22. 10:27
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Igen, hiába keres apuka kint 500 ezret, ha az itthoni megfelelője annak a munkabérnek csak 200 ezer Ft, akkor a 200 ezer 15-20%-át kapod. De,ez csak egy példa. Nem írtad, milyen munkát végez apa. Mert lehet kint festőként is megkeres 500 ezret, de az itthoni átlagbére ennek pl. kb. talán 120 ezer.
2015. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utána néztem és a nettó kb 110.000 Ft lenne. Aminek a 20%-a kb 22.000 Ft

Szóval ööö ja...

2015. okt. 22. 13:25
 5/5 anonim válasza:

Kérheted az életszínvonal alapján járó gyerektartás összegének megállapítását is.

De egy dolgot vegyél figyelembe, külföldön lehet, hogy többet keres... de mi van akkor ha hazajön.

attól, hogy ott 500.000 ft-t keres a kiadása is több.

egyébként fizetés 40%- ig vonható a gyerektartás. ha fizetésből letiltatod és vh-ra kerül az ügy.


én 8 éve pereskedem a gyerektartásért, de még midig nem kapom. vh is 6 éve próbál fizetésből letiltani, hol sikerül... hol nem . de leginkább nem

2015. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!