Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a CSED-et szülés előtt...

Ha a CSED-et szülés előtt szeretném igénybe venni, akkor friss orvosi igazolás kell a szülés időpontjáról? Vagy jó az is, amit nyáron kaptam?

Figyelt kérdés
A honlapon nem találtam rá konkrét választ.
2016. jan. 3. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Én december végétől igényeltem. Úgy írta az OEP honlap, hogy ha előtte kéred, vagy kiskönyv másolat kell, vagy a terhességi állományba vételről szóló papír. A gondozóban kaptam friss igazolást, ami tartalmazta a szülés várható idejét és azt is, hogy mikortól vehetem igénybe a CSED-et. Én ezt csatoltam, meg a kiskönyv vonatkozó oldalát is. Terhességi állománybavételes papírom csak a később lett, amikor már lezárathattam a táppénzt. (21-én kaptam igazolást, hogy 26-tól lehetek csed-en, a munkahelyen le is adtam 21-én az igénylést. Táppénzen tehát 26-ig voltam, amit csak 28-án tudtam lezáratni és kérni a terh.állománybavétes papírt.)
2016. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!