Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 2016 márciusában fogok...

Ha 2016 márciusában fogok szülni, kiadják előtte az egész éves szabadságot?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, még dolgozom, majd kiveszem az összes szabit és jöhet a kiírt nap előtti 28. napon a CSED. A munkaügyes csajszi még szabin van, csak a jövő héten tudom megkérdezni.
2016. jan. 4. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:

A barátnőm pontosan így csinálta, csak a kötelező téli 7 napot kellett megtartania, azt majd akkor veszi ki, ha visszamegy. A CSED-et is ugyanígy vette ki.


Én nem veszem ki a CSED-et, mert a számolás miatt (határozott szerződés) jobban jövök ki, ha végig dolgozom (bár itthonról). A szabijaimat kiveszem a téliektől eltekintve a terhesség utolsó heteiben.


A munkaügyessel mindenképp egyeztess, mert ő tudja, nálatok hogy szokták ezeket intézni, mi az intézményi szabály rá.


Én is akkoriban fogok szülni egyébként, 30 hetes vagyok.:)

2016. jan. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a munkáltatóddal egyeztess, hiszen nem kötelessége kiadni, bár nem látom értelmét, hogy ne engedje.

Én anno júliusban szültem és kivettem előtte a még meglévő szabikat (nem szóltak érte), majd pár hét táppénzre mentem és csak a szülés napjától igényeltem a csed-et (nekem így érte meg jobban).

2016. jan. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki adhatjak, de nem kotelezhetoek rá. Egyedül az idő aranyos szabadságot kötelesek kiadni, előre nem kotelezo
2016. jan. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!