Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fizetés nélküli szabadságot a...

Fizetés nélküli szabadságot a gyerek 2 vagy 3 éves koráig kell kérni a munkáltatótól?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye kérdés, de az egyik fellelt mintában a gyerek 2 éves korát írják, a másikban 3.


Most igénylem meg a GYED-et, a CSED után.

Előre láthatóan még nem tudom, hogy a GYES idejét majd itthon töltöm, vagy visszamegyek dolgozni (a gyerektől függ, hogy mennyire igényli majd a társaságot, lesz-e egyáltalán a bölcsiben hely...stb.).


A fizetési nélküli szabadság kérelemben ilyen esetben mit kell írni?

2 vagy 3 évet?

Vagy majd a GYES időszakára új fizetés nélküli szabadság kérelmet kell beadni?


2016. jan. 10. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a szokás, hogy alapból 3 éves korig kérik, és ha úgy dönt a kismama, hogy előbb visszajön, jelzi hogy munkába állna és kéri a fizetés nélküli szabi megszüntetését.
2016. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes 3 évre kérni, ha vissza akarsz menni előbb úgyis szólsz. Én 2 évre kértem, mert ilyen papírt nyomott a kezembe a hr-es nőci, most meg kérhetek újra, mert jön a következő bébi és egy hónap gyes is lesz a csed előtt. (Szívás, mert a hivatalos munkáltatóm nem a valódi főnököm, alig ismerem, és mehetek hozzá még egyszer, azt se tudja ki vagyok :-))
2016. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ameddig te kéred. Én mindkettőnél 2 éves koráig kértem.
2016. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!