Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha iskola után rögtön gyereket...

Ha iskola után rögtön gyereket vállalok, akkor mennyi pénzt kapok utánna?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem annyit amennyi a dolgozó embernek jutja hanem jóval kevesebbet de azèrt mègis, a gyes, ès a családi pótlèk az mennyi lesz? Mást nem kapok? Előre is köszi a segítséget.
2016. jan. 12. 06:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kerekitve, havi 38ezer ft.
2016. jan. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
Ha van apa, akkor gyerektartást
2016. jan. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

ha nappali tagozaton allami felsooktatasi intezmenyben tanulsz, es megfelelsz a jogosultsagi felteteleknek (2 aktiv felev, magyarorszagi bejelentett lakcim stb) akkor reszesulhetsz a diplomas gyedben. de ha csak erettsegid van es ugy szulsz, hogy se munkaviszony se semmi, akkor csak a gyedet kapod es a csaladi potlekot, valamint a szuleskor megillet egyszeri anyasagi tamogatas, 64 125 ft. ehhez jon amit az elso valaszolo irt, az havonta, ez a 64 125 viszont egyszer nem havonta!!!


(btw inkabb elobb tanulj es szerezz nemi egzisztenciat mert gyerek mellett nagyon nehez, tapasztalatbol mondom)

2016. jan. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
* gyest es csaladi potlekot bocs, elirtam, nem gyedet!!!!
2016. jan. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
Gyes lesz az, utolsó, a gyed feltétele a munkaviszony.
2016. jan. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
igen elirtam!!! tehat gyes + csaladi havonta 38 000 es egyszeri osszegkent a 64 125 ft
2016. jan. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
18%

" Mást nem kapok?""


Mi ez a követelőzés? Mit szeretnél még kapni???

Kaphatsz 10milliót,ha bevállalsz hármat 10 éven belül,de azt nem ám elszórni kapod...

2016. jan. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
7: asszem annak is feltétele valamennyi munkaviszony bár nem olvastam el de valami ilyesmit hallottam
2016. jan. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Amit még a fentieken kívül kapsz, azt felsorolnám, ha nem bánod:

A legtöbb ismeretlen, idegen ember megvetése, hogy minek kell a csupasz va..gadra gyereket szülni, a következő cirka 18 évben.


Kritizálás az ismerősöktől, ha valami nem megy gördülékenyen, hogy minek kellett neked ilyen fiatalon gyerek.


Kaphatsz gyerektartást, mert sok fiú kevésbé érzi jó mókának, hogy a munkanélküli nőjét eltarthatja még három évig, plusz a nyakába varrtak egy gyereket. Egy-két hónapig buli lehet a dolog, de mikor jönnek a kiadások, már nem annyira.


Kapsz még rengeteg akadályt, pl. társkeresésnél, mert a korodbeli fiúknak bőven van lehetőségük olyan lányoknál, akik függetlenek, nem biztos, hogy kapcsolatot akarnak olyannal, akinek már van gyereke. Kevés pasi akarja más porontyát nevelni, mikor még sajátot se sokan akarnak.


Lesz még bőven nehézség, ha lejár a GYES, és marad a 13-14 ezer családi pótlék, (ez három éven belül bekövetkezik, szóval abból a párezerből illik ezerke a nehéz évekre félretenni), neked meg illene elmenni dolgozni, elvégre felelős vagy egy gyerekért, és nem hagyhatod éhen halni, vagy megfagyni. Kisgyerekes anyaként nagyon-nagyon nehéz bekerülni a munkaerőpiacra újra, akkor is, ha szülés előtt több év tapasztalatot szereztél, ezt úgy, hogy túlkoros vagy a frissen végzettekhez képest, de tapasztalatod nulla, még nehezebb.

Gyárban, három szakban nem kérdik, ki vigyáz a gyerekre, oda tán fel is vesznek, de tényleg: ki vigyáz a három éves gyerekedre, amíg nem vagy otthon??

2016. jan. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Uristen senki nem mobdta h terhes vagyok és nincs apa. Nem vagyok terhes, csak egy kérdés volt. És van párom ő is akarja a gyereket, ő mondta h kérdetzem meg.megkaptam a választ köszönöm. De véleményt azt nem kértem!
2016. jan. 12. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!