Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második babát tervezünk, hogy...

Második babát tervezünk, hogy csináljam, hogy újra táppénzt kapjak, táppénz alatt a Gyes-t le kell mondani az első babámra?

Figyelt kérdés
A kérdés lényege az, hogy most GYED-et kapok, ha megtudom, hogy újra terhes vagyok, akkor mi a teendőm, hogy csináljam, hogy jobban járjak anyagilag? "Visszamegyek" egy napra dolgozni(nyilván szabadságra gondolok), majd eljövök táppénzre? Mindeközben a munkáltatónak tudnia kell arról, hogy babát várok és utána újra a táppénzt fogom igényelni vagy csak miután eljöttem táppénzre ismét kell közölni? (Mennyire partnerek abban, hogy így járjak el?) Táppénz ideje alatt a GYED-et vagy GYES-t le kell mondani? Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 12. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire partnerek abban, hogy így járjak el?"


Nyilván attól függ, hogy mekkora cég, milyen anyagi helyzettel.

Egy kis céget kis túlzással csődbe is vihetsz egy ilyen húzással, hisz a táppénz 1/3-át ő állja, s ez nem túl vicces egy olyan munkavállaló után, akit már évek óta nem látott.

Ez természetesen hatással lesz arra, hogy mennyire "tárt karokkal fognak-e várni", amikor egyszer majd vissza esz a fene.


Nagy multi ezt lenyeli, nagy ívből tesz rá.

Illetve, ha nem akarsz oda visszamenni, akkor nem veszítesz semmit, ha kihasználod ezt a lehetőséget.

2016. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagy multiról van szó.

Tehát, akkor úgy van, ahogy gondoltam? Mondom a munkáltatómnak, hogy jön a második baba, szabadságra visszamennék és újra táppénz? Vagy mélyen hallgatok, mintha valóban visszamennék és rögtön utána táppénz? Táppénz és GYED, GYES az első gyerekem után járhat együtt?

2016. jan. 12. 15:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én épp most intézem. Jelenleg gyeden vagyok a fiammal (áprilisig). Egy hete vagyok táppénzen. Tőlem a cég annyit kért,hogy írjak egy kérelmet, hogy kérem a fizetés nélküli szabik megszakítását, attól a naptól kezdődően amikortól táppénzen vagyok. Így kapom majd a TP-t, illetve a gyed-et is . Én úgy voltam vele, az a legtisztább ha szólok időben, a kistesóról.
2016. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, ez hasznos volt :)

Akkor, ha jól értem, te szóltál előre, visszamentél fizetés nélküli szabadságra(pár napra), majd újra táppénzt igényeltél és a munkáltatód is partner volt ebben?

2016. jan. 12. 22:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha már megléped ezt az amúgy elég negatív lépést, akkor legalább annyira legyél tisztességes, hogy előre szólsz, hogy mi a terved. Nem megjátszod, hogy vissza akarsz menni, aztán pár nap után közlöd, hogy terhes tp-re mész újra. Azért az egy munkahely, nem arra vannak, hogy szórakozz velük. Bejelented, hogy visszamész, ők elkezdenek szervezgetni, hogy vissza tudják adni a helyed, aztán beböfögöd, hogy jaj köszi, de mégsem kell? Ha ezt megléped akár multi akár nem tuti, hogy nem várnak majd vissza.

Szóval az a tiszta, ha tudnak a babáról. Mindegy mennyire partnerek ebben, igazából kötelességük megtenni amit kérsz.

2016. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hagyj ne mondjam, hogy a tisztesség és az én munkahelyem 2 külön fogalom... Úgyhogy értem én ezt a szociális hozzáállást, mert alapból én is ilyen vagyok, de ebben a kérdésben engedtessék meg nekem, hogy úgy járjak el, ahogy nekem anyagilag a lehető legjobb. Egy volt GYES-ről visszatérni kívánó kolléganőmmel pedig olyan csúnyán jártak el, hogy csak sajnálni tudom, hogy nem rögzítette a beszélgetést, amit persze később már nem mertek elismételni... Szóval ezt hagyjuk...pfff
2016. jan. 13. 13:50
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nem voltam szabadságom egy percet sem. A 12. hétig nem akartam szólni(nyilván bármi történhet), közbe jött még a karácsony is, Így ez volt az első dolgom az évben, hogy szóljak: Újra babát várok. Erre ők mondták, hogy rendben, de minél hamarabb intézem a TP-t, illetve a kérelmet amit említettem, hogy ne essek el ettől se.
2016. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megint 3as vagyok. Még Ők figyelmeztettek(munkáltató) a családi adókedvezményre, hogy elfelejtsük a nyilatkozatra a magzatot is felírni. Mert a mi jár az jár. Szóval az én főnökeim előtt le a kalappal. Nem tudom nálatok hogy működik, de szerintem te se titkold el, amikor már esedékes lesz. Remélem hamar össze jön. Szép napot!
2016. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*el ne felejtsük
2016. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy ne használd ki a törvény adta lehetőségeket. De az, hogy élsz vele, meg az, hogy idézlek " Vagy mélyen hallgatok, mintha valóban visszamennék és rögtön utána táppénz", megint más dolog. És teljesen felesleges ez a sunnyogás. És lehet, hogy szerinted még ez is beleférne, mert szemetek és megérdemelnék, de szerintem meg nem kéne lesüllyedned az ő szintjükre, mert akkor te semmiben sem vagy különb azoknál akiket becsmérelsz.
2016. jan. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!