Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeptemberig gyeden vagyok,...

Hajlanka kérdése:

Szeptemberig gyeden vagyok, de augusztusban érkezik a második baba. Érdemes lenne visszamennem dolgozni?

Figyelt kérdés
Első gyermekem 2014. szeptemberében született. A terhesség utolsó 3 hónapjában táppénzen voltam. Jelenleg várjuk második babánkat, aki várhatóan augusztusban érkezik, tehát az első gyermekünk két éves kora előtt. AZt nem tudom, hogy a jövőbeni Tgyás, gyed, gyes összegét tekintve célszerűbb lenne-e visszamennem dolgozni, kivenni a szabadságaimat majd táppénzre menni, vagy maradjak itthon a fiammal gyeden? Több ellentétes infót kaptam, de nem tudom ez esetben mit mi alapján, hogy számolnak. A bruttóm 440. 000 volt.

2016. jan. 18. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem mész vissza, akkor vagy az előző ellátásod alapja, vagy a mostani szerződés szerinti béred lesz az alap (amelyik a kedvezőbb).

Ha visszamész, akkor a gyed mellett kapod a fizetésed, és ha táppénzre mész a táppénzt is.

2016. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, de akkor most jól értem, hogy ha visszamennék, és kivenném a szabikat, ha az elfogy táppénz... akkor ez számítana a 180 nap alapnak, és ha kedvezőtlenebbül jönne ki mint 2 éve az első gyereknél, akkor amellett h kaptam a fizut/táppénzt a gyed mellett még a 2. gyerekre is ugyanazokat az összegeket adják majd? Mert ha ez így van nem kérdés a dolog, de a munkahelyen olyan infót adtak, hogy nem érdemes visszamennem, mert a táppénz miatt jóval kevesebb lesz az alap.
2016. jan. 18. 22:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Táppénz nem lehet alapja ellátásnak. Az nem számít bele. A táppénzes napokat átugorják.

Ez csak a munkáltatódnak rossz, mert fizikailag nem mész vissza, csak papíron, mégis fizethet utánad (a táppénzed 1/3-át).

Elég 1 nap szabit kivenned, utána mehetsz is táppénzre.

2016. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos jól értelmezed, viszont neked már azért is érdemesebb lenne (nem 1 nap szabi és tp), hanem összes szabi és tp-re jönni, mert szerintem lenne 1 hónapnyi szabid, és mivel nagyon jó a bruttó fizud a csednél ez nálad nagyon jól jönne, főleg ha még emeltek is rajta idő közben és magasabb lenne, mint az előző ellátás. Gyednél igazából "mindegy", mert a maxot kapnád.

Én most pont így vagyok (nekem is szeptemberi a középső és most augusztusban jön a harmadik meglepi baba), de én valószínűleg nem megyek vissza egy napra sem.

2016. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, és gratula a 3. babához :) Igazából csak azért voltam bizonytalan, mert atttól féltem hogy ha visszamegyek, akkor más alappal számolják a csedet gyedet, nem úgy mint az első babánál, akivel szinte végig dolgoztam terhesen
2016. jan. 20. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!