Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg GYed-en vagyok, és...

Jelenleg GYed-en vagyok, és nemsokára érkezik a következő baba. Ha a szülés előtt 28 nappal igényelem a GYÁS-t a kicsire, akkor abban a szülés előtti hónapra párhuzamosan kaphatok GYED-et és GYÁS-t is?

Figyelt kérdés

Mikor kell pontosan benyújtani a kérelmet, ha a szülés előtt szeretném igényelni, és mi kell hozzá?

(egyéni vállalkozó vagyok).



2016. jan. 20. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A kitöltött igénylőlap, és az orvos által kitöltött rózsaszín papír, amin szülési szabadságra vesz.

És majd ha megszületett a kicsi, akkor az ő születési anyakönyvije is kell majd az OEPnek.

2016. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell, mint az első gyereknél. Leghamarabb szülés előtt 28 nappal. Tehát azon a napon benyújthatod, amelyik nap megkezdődik a 28. nap. Ugyanaz kell, mint az első gyereknél. Orvosi papír, ki kell tölteni a csed igénylőt és az OEP-nél kell leadni. Születési anyakönyvi kivonatot utólag kell bemutatni.
2016. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!