Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES, GYED, stb. alatt az...

GYES, GYED, stb. alatt az első három évben a gyerekek után járó +2 nap pótszabadság az jár és felhalmozódik, vagy sem?

Figyelt kérdés

#gyerek #munka #szabadság #pószabadság
2016. jan. 25. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Amikor visszamész dolgozni, először azt kiadják, tehát szabin leszel otthon, és utána tudod ténylegesen kezdeni a munkát.
2016. jan. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mind a 3 évre nem jár, csak azokra az időszakokra, amikor amúgy is szabadságot kapsz (csed+gyes első fél éve). 1 gyerek +2 nap, 2 gyerek +4, 3 és felette +7 nap.
2016. jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
bocs, ezt nem értem, mit jelent, hogy amikor amúgy is szabadságot kapsz?
2016. jan. 25. 15:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem lévő is írta, csak a csed időszakára és a gyed első 6 hónapjára jár. Vagyis amelyik évben megszületik a baba akkor jár a 2, utána pedig időarányosan amennyi van a csed/gyed időszakodból. És speciál nálunk nem jár automatikusan hanem minden évben kérni kell, mivel alapban a munkáltató (főleg) nagy cégnél nem köteles tudni kinek van gyereke kinek nincs, ki él együtt a gyerekével esetleg elvált (mert ugye akkor sem jár). Szóval kérdezd meg a munkaügyeseteket, hogy nálatok ez hogy működik, kell igényelni, vagy ők tudni fogják, hogy neked jár (bár én célszerűbbnek tartom mindig az írásos dolgot, mert abba később sem lehet belekötni)
2016. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!