A KATÁSOK kapnak gyest?

Figyelt kérdés

2016. febr. 3. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyest mindenki kap, az nincs semmihez kötve.
2016. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csed meg a gyed ha
2016. febr. 3. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
csedet, gyedet nem, gyest igen, az mindenkinek jár
2016. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert miért ne kapna csedet, gyedet? Ha megvan a biztosítási időd, akkor kapni fogsz, az alapja pedig az ami után fizeted a hozzájárulást. Idén még nem néztem utána (mert engem jelenleg nem érint), de tavaly ugye 50 ezer vagy 75 ezer volt amit fizetni lehetett, ennek alapján a csed, gyed alapja 81.300 vagy 136.250 Ft volt.

Ez főállás esetén érvényes, de gondolom erre kérdeztél és nem másodállásban vagy Katás.

2016. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz a helyes. Én katás vagyok, kaptam csedet (akkor még tgyás volt), és gyedet is kapok. Ha megvan a biztosítási időd, és a szülés napján is biztosított vagy, azaz nem szünteted meg, vagy szünetelteted a vállalkozásodat, akkor jár. A kormányhivatalban kell igényelni, az oep honlapjáról letölthető a nyomtatvány.

[link]


Csak az ÁNYK nyomtatványkitöltő programjával lehet kitölteni - kézzel nem - és vagy ügyfélkapun beküldeni, ha jogosult vagy az oepnél digitális aláírásra, vagy a kormányhivatalba be kell vinni.

Emellett minden hónapban be kell majd küldened az ügyfélkapun keresztül a 16T101E jelű nyomtatványt

[link]


mert CSED és GYED mellett nem kell a KATA díját fizetned (csak akkor nem kell, ha közben nem dolgozol a vállalkozásodban, ha dolgozol, akkor kell).

Egyébként a könyvelőd - ha van - tud bővebb felvilágosítást nyújtani az ügyben, ha nincs, akkor pedig az ügyintézéshez érdemes keresni egyet.

2016. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!