Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akinek a munkáltató kifizetőhe...

Akinek a munkáltató kifizetőhely és tavaly év közben jött el CSED-re: az adóigazoláson szerepel a CSED összege?

Figyelt kérdés

Most kaptam kézhez. Az enyémen csak a munkabérem szerepel, a CSED-es hónapok 0-k.

Az adókedvezményt a gyerek születésétől igényeltem, a CSED-ből érvényesítve.

Fel is van tüntetve az összeg (5 hó csed-et kaptam, 4 havit érvényesítettek, gondolom úgy ért be a nyilatkozat).


Csak fura, hogy a CSED összege és az abból vont szja, nincs ott. Másnak is ilyen az adóigazolása?

Vagy az OEP még fog küldeni egy külön papírt a CSED-ről, hiába a munkáltató a kifizető (=önkormányzat, így a MÁK számfejt)?


(Majd megkérdezem a HR-t is, csak épp most zaklattam őket, nincs kedvem rögtön újra)


2016. febr. 4. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a munkahelyed a kifizetőhely az első rubrikában van minden (fizu és a csed). De ezt te is ki tudnád számolni, hogy havonta mennyi volt a fizud és utána mennyi csedet kaptál. Az adó szintén összesen szerepel (fizu és csed után). Jövőre is ugyanígy fog kinézni, csak a mellékelt "eü-s elszámolást" ha megnézed ott tűnik ki, hogy mi az ami után vontak járulékot és mi az ami után nem (összeg) és ha rápillantasz már most is láthatod, hogy a két összeged nem ugyanaz. Vagyis nem egyezik a 2 első összeg. Ebből rögtön láthatod, hogy mi volt a tényleges kereseted és mi a csed összege.
2016. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, a járulékosból tényleg egyértelműen kitűnik.
2016. febr. 4. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!