Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tőletek milyen papírokat kért...

Tőletek milyen papírokat kért a munkáltatótok a CSED igényléséhez?

Figyelt kérdés

Én úgy láttam az OEP honlapján, hogy ha a szülés előtt igénylem, akkor igazolás kell a nőgyógyásztól a szülés várható időpontjáról, utólag pedig a baba anyakönyvi kivonatának másolata, ha pedig a szülés napjától, akkor a TAJ-szám másolata+a születési anyakönyvi kivonat másolata. Illetve mindkét esetben kell a háziorvostól papír.


A főnököm viszont állítja, hogy neki kell a várandósgondozási kiskönyvem is, méghozzá az eredeti példány, mert neki azt el kell küldenie az OEP-nek, aztán majd tőlük visszakapom. Ez tényleg így van? Tőletek is elkérte a munkáltatótok? Ha igen, utána visszakaptátok az OEP-től? Mennyi idő múlva? Később nincs szükségem a kiskönyvre? Pl. az anyasági támogatás igénylésénél, vagy a 6 hetes kontrollnál? Nem értem, mi szüksége az OEP-nek a kiskönyvemre.

Az OEP-nél azt mondták, hogy ha a szülés napjától igénylem a támogatást, akkor nem kell leadnom a kiskönyet, de a főnököm mindenképp ragaszkodik hozzá, különben nem fogja megigényelni a CSED-emet.



2016. febr. 8. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az OEP-nek nincs szüksége a terhességi kis könyvedre. Nem tudnak vele mit kezdeni.

Az eredetit egyébként is magadnál kell tartanod, nem hiába írnak abba bele minden információt, ami 9 hónap alatt veled történik.

Ha ragaszkodik a főnököd hozzá, akkor másolatot adj belőle neki.

Egyébként TB kifizetőhely? Mert ha nem, akkor hiába is próbálsz bármit tenni, sokkal lassabb lesz az átfutása, mintha te intéznéd az OEP-nél saját magadnak.


Ami kell hozzá, az a nőgyógyászodtól az igazolás, hogy 28 nap múlvára vagy kiírva. Ugyan olyan TP papírt ad, mint normál esetben, csak más kódot ír bele.

Kitöltöd a TGYÁS (most már más a neve) papírt, majd irány az OEP, ha tb kifizetőhely a m.hely, akkor a m.ügyetek.

Ha megszületik a gyerkőc, akkor meg megvárod, amíg minden iratotok megérkezik és azok másolatával meglátogatod vagy az OEP-et vagy a m.helyed.


Ha szülés napjától igényled, akkor ugyan ez a helyzet. Addig úgy sem tudsz semmit igényelni szülés után, amíg nem kapod meg az összes iratát a gyerkőcnek.

2016. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem tb-kifizetőhely a munkahelyem. Szerintem is jobban járnék, ha én intézném, mert a könyvelőnk elég egyszerű lélek, de nem is gondoltam rá, hogy az ő kihagyásával is intézhetném, mert nálunk mindenki a munkáltatónak szokta beadni a papírokat.
2016. febr. 9. 00:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Munkaügyön dolgozom, onnan jöttem CSED-re szülés előtt. Csak a saját adataim kellettek, plusz egy papír a nőgyógyásztól, amin rajta van a szülés várható ideje. A kiskönyv senkinek nem kell, az a tiéd, neked van rá szükséged a vizsgálatokhoz. Jó, ha már megvan a baba, akkor nem kell, de akkor sem fognak az oep-nél semmit sem csinálni vele, nem kell nekik. De ha felmész a honlapjukra, ott az igénylő nyomtatványnál megtalálod, hogy miket kell csatolni az igényléshez, ezt mutasd meg a főnöködnek, akkor talán elhiszi.

Jaj, úgy imádom, amikor totál hozzá nem értő emberek akarnak ilyesmit intézni, mint pl. az ilyen tudálékos főnökök...

2016. febr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, én is néztem az OEP honlapján, meg már az OEP ügyfélszolgálatán is voltam, ahol egyébként azt mondták, hogy ha a szülés előtt igénylem, akkor valóban le kell adni. Én szerettem volna a szülés előtt igényelni, hogy a Páromnak a szülés után ne kelljen még a háziorvosomhoz is rohangásznia a papírjaimért. De a főnököm így is, úgy is kérni fogja a könyvet, illetve tőle a könyvelő fogja kérni, ő meg képes rá, hogy ha nem adom le (mert hát nem kell), akkor meg se igényli nekem a CSED-et. Még így is összeteszem majd a két kezem, ha időben megkapok mindent, mert szerintem a könyvelőnk a józsefvárosi piacon vette a diplomáját...több kollégám járt már úgy, hogy hónapokon keresztül járkáltak hozzá, hogy minden támogatást megkapjanak.
2016. febr. 9. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!