Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lesz a GYED-eü? És ha...

Mennyi lesz a GYED-eü? És ha hamarosan másik babát vállalnánk, mi alapján történne az ellátások megállapítása?

Figyelt kérdés
2015. 01. 16. óta vagyok táppénzen, kifizetőhely a munkahelyem. Szerződés szerinti bruttó bérem 118300 ft. 2014 decemberében és januárjában kb 130000 ft volt a fizetésem ( túlózás miatt), egyébként kb 105000 ft. A bruttót már nem tudom, de szerintem 160000 170000 lehetett nagyjából, de nem vagyok benne biztos. A táppénzen 81000 forint volt. Augusztusban megszületett a kislányom, azóta CSED-en vagyok, 104000-114000 ft között kaptam. Február 9-én lejár a Csed, Gyedet igényeltem, valaki tudna segíteni hogy mi alapján számolják ki ennek az összegét, és kb mire számíthatok? Az utolsó ledolgozott napjaim alapján, vagy az előző évi jövedelem alapján számolják(ami nekem lényegében táppénz). A másik kérdésem hogyha újra teherbe esek, mi alapján történik az ellátás összegének a meghatározása? Gyed alapján? Elvésztem a sok információban, nagyon jól jönne ha valaki tudna segíteni hogy mire számítsak.

2016. febr. 11. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel elég hamar tp-re mentél, így a csed és gyed alapod ugyanaz, annyi, hogy ugye nettóban a gyed kevesebb -10 %-kal. Persze családi kedvezmény befolyásolhatja.

A második gyerekre, a jelenlegi szabályok szerint nem kaphatsz kevesebbet, mint a mostani alapod.

2016. febr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor ez nagyjából annyit jelent hogy kb 90000 ft körül fogok kapni? És ha lenne kistesó akkor ugyanannyi lenne az ellátás mint most volt? Köszönöm a válaszodat.
2016. febr. 12. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!