Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi tgyás gyedre számíthato...

Kadarka88 kérdése:

Mennyi tgyás gyedre számíthatok ha gyes alatt születik a második baba?

Figyelt kérdés
2014.márciusban született kislányunk a második baba szeptemberben érkezik.Márciusban lejár a gyedem és gyest fogok kapni?Mi alapján számolják ki a tgyást gyedet a második babánál?Elkell menjek gyes mellett szabira meg táppénzre hogy ugyan azt megkapjam mint az elsőnél?Vagy hogy van?Légyszives írjatok tapasztalatokat.Köszi
2016. febr. 19. 11:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A munkáltató köteles bele egyezni ha én elakarok menni szabira majd táppénzre?Vagy lehet ebből baj?Gondolom hogy a munka viszonyomat nem szüntetheti meg ezért?!!
2016. febr. 19. 14:22
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem mondhat fel, mert terhes vagy és védett vagy. Az más kérdés, hogy ha kis cégről van szó és valaha még vissza akarsz menni oda dolgozni, akkor ezzel lehet, hogy egy kis szálkát ültetsz beléjük...
2016. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Nem kis cégről van szó egy nemzetközi kereskedelmi cég ez.
2016. febr. 19. 16:05
 14/17 anonim ***** válasza:
Nagy cégeknél ez általában belefér.
2016. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Úgy tudom ugyanannyi lesz az ellátás,mint az előző babánál!

Én négy hónapig leszek GYES-en, utána születik a kistesó (nálatok ez több idő)....én is gondolkoztam rajta, hogy szabadság, majd táppénz....végül hagytam,mert bár még nem tudom vissza megyek-e oda, de ha mégis, nem szeretném ha elbocsátanának!

2016. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy nekem nem áll szándékomban oda vissza menni azért gondoltam így nincs mit veszítsek.Meg persze nem mindegy hogy mennyi pénz kapok.
2016. febr. 22. 12:20
 17/17 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Megigértem, hogy jelentkezem, ha már a tapasztalatomat is el tudom mondani nem csak az elméletet. Hét hete született a kisfiunk és most kaptuk meg a CSED határozatot (végre!).

Tehát a nagyobbikra még jár a GYED (kb. 60 ezer, a TGYÁS kb. 70e volt) 2 éves koráig, utána GYES-t fogunk kapni rá 3 éves koráig (ez a határozat is megérkezett). Az újszülöttre viszont az azóta megemelt bér alapján számoltak, így rá 150 ezer körüli CSED-et kapunk (ugye a hónap hosszától függ). Tehát valóban igaz, hogy a születés napján érvényes bér alapján is kiszámolják, amennyiben az anyuka nem megy vissza dolgozni a két gyerek között és még jár legalább a GYES a nagyobbikra.

2016. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!