Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár-e támogatás? 2016. szeptem...

Liliána1990 kérdése:

Jár-e támogatás? 2016. szeptemberére várjuk első gyermekünket. Én a jelenlegi munkahelyemen 2015. augusztusa óta dolgozom, előtte 4 hónapig dolgoztam egy másik cégnél, előtte pedig 2 évig az azelőttinél.

Figyelt kérdés
A váltások között 3-4 hét telhetett el összesen (! ), tehát egy-egy megszakításnál kb két hét. Szeretnék dolgozni végig, ameddig lehet, tehát augusztus végéig, amennyiben az orvos is engedi, mivel irodában dolgozom, nem megterhelő. Ha esetleg nem tudok a terhességem alatt végig dolgozni, illetve ha tudok, jogosult vagyok-e gyedre, illetve csecsemőgondozási támogatásra?

2016. febr. 20. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
persze, de tp-re is mehetsz, ez már nem befolyásolja :)
2016. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

gyed és csed jogosultsági feltétele, hogy a szülést megelőző 2 éven belül legyen 365 biztosítotti napod (itt még a folyamatosság sem számít, az sem lenne baj ha 2 hónap telt volna el két munkahelyed közt..) valamint hogy a szülés napján biztosított legyél...nálad mindkettő teljesül, tehát csedre és gyedre (továbbá alanyi jogon családi pótlékra, adókedvezményre, egyszeri anyasági támogatásra) is jogosult leszel...táppénzre is mehetsz, nem befolyásolja majd az ellátás összegét, mert a táppénzes időszakot figyelmen kívül hagyják a számításnál, de az csak 60%-a ugye a fizudnak, ezért jobban jársz, ha inkább megbeszéled a munkáltatóddal hogy adja ki ami szabid még hátra van az évre, illetve tartalékolsz, így gyakorlatilag a 36. héttől elmehetsz már fizetett szabira (attól függően hány nap jár neked)


én a kiírt előtt kivettem a 24 nap fizetett szabim előre, addig meg dolgoztam...a kiírt napomhoz képest 2 hetet késett a baba, így abban a 2 hétben táppénzre mentem, és a csedem a szüléstől igényeltem.

2016. febr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
2. kijavítanálak, 50% lesz a tp-e, mert fél éve dolgozik ott!
2016. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az nem számít...táppénz mértéke 60%, ha legalább 2 év folyamatos munkaviszonya van a munkavállalónak (akár több munkahelynél is, egyetlen kitétel, hogy a munkahelyek között maximum 30 nap telhet el, mert akkor számít csak folyamatosnak a 2 év)

a táppénz mértéke 50%, ha kevesebb a munkaviszony mint 2 év, vagy ha kórházi kezelés időtartamára kapja.


tb szakember

2016. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

97 évi 83. tv, 48§, 7. bekezdés egyébként


[link]

2016. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, különösen a második válaszadónak. :)
2016. febr. 21. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!