Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha aktív korúak ellátását...

Ha aktív korúak ellátását kapom szülésig megjár a gyed?

Figyelt kérdés

Azt olvastam ma ,hogy ha folyamatosan biztosított vagyok akkor megjár de nem tudom hogy az aktív korúak ellátására is megjár e,hisz végig biztosított vagyok.Hol tudok utána nézni?

23 hetes kismama



2016. márc. 20. 08:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Dehogy jár!

Csak természetbeni ellátásra vagy "biztosított"!

2016. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy megjár?
2016. márc. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
hát megjár,hogy igénybe tudom így venni vagy sem??Vagy csak a gyest ami alanyi jogon jár
2016. márc. 20. 09:04
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor jár! (illetve neked nem jár) A megjár egészen mást jelent!
2016. márc. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

[link]

ezt találtam ez miatt kérdezem

2016. márc. 20. 09:07
 6/16 A kérdező kommentje:
egyébként 4 és fél év munkaviszonyom van 2015.07.31-el mondtam fel és utána igényeltem a munkanélküli segélyt ami megjárt 3 hónapig ami októberig járt és azóta vagyok aktív korúak ellátásán
2016. márc. 20. 09:13
 7/16 anonim ***** válasza:

Még egyszer: NEM jár.

Járhatott volna, ha nem vetted volna igénybe az álláskeresésit, csak a szülés előtt közvetlenül.

De így hogy már kimerítetted, nem.

Kivéve ha képes vagy még elhelyezkedni szülésig.

2016. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Megjàr:


(Csak,hogy tiszta legyen a jelentése.)


meg-jár) ösz. önh. 1) Tárgyesetes viszonynévvel, bizonyos helyen, téren, vidéken ide-oda jár, vagy bizonyos utat megtesz. Megjárni valamely várost, megyét, országot. Megjárni a bányákat. Megjárni az erdőt, határt. Egy utat kétszer megjárni. Megjárni a száz tű hoszszát. (Km.). "Engem küldtek téged látnom, Országodat mind megjárnom." Csáti Demeter. 2) Mondják táncosról. Megjárja a toborzót, a csárdást, kanásztáncot. "Gyános Gyankó gyól meg-gyárd, Gyól meg-gyártasd a Gyutkát." E verssel gúnyolják némely vasvármegyeiek kiejtését, e helyett: "János Jankó jól megjárd, Jól megjártassad Jutkát." 3) Átv. ért. a nedv, levegő, szél, füst, szag, általhat bizonyos testeken vagy helyeken. A nedvesség megjárja a földet, a növényeket. A fris levegő megjárja a nyitott szobát. A füst megjárja a kéménybe akasztott húst. A bor megjárta a fejét. 4) Átv. ért. a viszonyszó mellett leginkább ~val ~vel raggal pl. valakivel vagy valamivel megjárni, am. roszul járni, vagyis rosz sikerét látni a velök való viszonynak. Szolgámmal megjártam, mert meglopott, és elszökött. Ovakodjál ezen embertől, mert különben megjárod vele. Én ugyan megjártam. Megjárni a bolondját. Általában és egyszerüen is: megjárta am. roszul járt, pórul járt; majd megjárja am. pórul fog járni am. bolond módon fog cselekedni. Szintén átv. ért. az egyesszámu harmadik személyben: megjárja, am. a maga nemében meglehetős, türhető, elég jó, szép, helyes stb. Tréfának megjárja. Jó-e az a bor? "Megjárja." Hogy tetszik? "Megjárja." Szoros a köntös. - Hagyd el! megjárja.

2016. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, nem tudsz sem csedet sem gyedet igényelni, mert az álláskeresésit kimerítetted, nem kellett volna azonnal kérned a folyósítást, csak a szülés időpontja körül, úgy hogy maradjon pár nap a csed gyed közé is és akkor mindkettőt igénybe tudtad volna venni. Már mindegy. Bár is is fontos, hogy mikorra vagy kiírva, mert olyan júliusra tippelek, így még a 365 nap is elég necces lenne az elmúlt 2 évben.
2016. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Aktív korúak ellátásával nem vagy biztosított, csak eü szolgáltatásra jogosult.
2016. márc. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!