Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha aktív korúak ellátását...

Ha aktív korúak ellátását kapom szülésig megjár a gyed?

Figyelt kérdés

Azt olvastam ma ,hogy ha folyamatosan biztosított vagyok akkor megjár de nem tudom hogy az aktív korúak ellátására is megjár e,hisz végig biztosított vagyok.Hol tudok utána nézni?

23 hetes kismama



2016. márc. 20. 08:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
nem így terveztem én se a terhességet.meglepetés baba mivel orvosok szerint nem lehet gyerekem.De ha meg van két éven belül a 365 nap munkaviszonyom?
2016. márc. 20. 11:15
 12/16 anonim ***** válasza:

Necces hogy megvan-e a 365 nap. Mikorra vagy kiírva? Az csed/gyed egyik feltétele, hogy biztosított legyél a szülés / igénylés napján. Ez vagy munkaviszonnyal, vagy álláskeresési járadékban részesülőként lehetséges. Mivel neked egyik sincs, így nem jár.

Egyetlen lehetőséged, hogy elmész dolgozni a szülésig. De ugye tudod, hogy táppénzre sem mehetsz egyből? Szóval muszáj dolgoznod.

2016. márc. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mikor járt le az álláskeresésid?

MErt ha 30 napon belül, akkor érdemes egyéni vállalkozóként bejelentkezni, majd másnaptól táppénzre menni.

Ha 30 napnál hosszabb megszakítás van, akkor viszont nem oké, mert tp csak a folyamatos jogviszony időtartamáig (de max 1 évig) jár, ezért ha 30 napnál régebben lejárt az álláskeresési, csak annyi napra járna, amennyire fizetsz ev-ként járulékot.

Az is járható út, hogy szülés előtt 1 hónappal indítod a vállalkozást, néhány napra fizetsz járulékot, majd igényled a csedet szülés előtt 28 nappal.

2016. márc. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
07.18-ra vagyok kiírva és veszélyeztetett terhes vagyok.akkor nem gondolkodok a továbbiakban rajta köszönöm szépen azoknak akik normálisan álltak hozzá a kérdésemhez!!
2016. márc. 20. 13:18
 15/16 anonim ***** válasza:

nem vagy biztosított. kevered a dolgokat, te most jogosult vagy orvosi ellátásra, de nem vagy biztosítási jogviszonyban.

egyetlen dolgot tehetsz, elmész dolgozni! az viszont fontos, hogy mivel októberben lejárt az álláskeresésid, tehát fél éve nem vagy biztosított, így csak annyi tp-ra vagy jogosult amennyit majd dolgozol. tehát az egyéni vállalkozás sem működik, vagyis de, ha rendesen fizeted hónapokig.

de amúgy az is necces, hogy az egy éved meglegyen, bár nem írtad mennyi idős terhes vagy, de ha az elején vagy, akkor ebből is kiestél, azonnal el kéne helyzkedned

2016. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
1 hét múlva 6 hónapos leszek
2016. márc. 20. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!