Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény igazolás...

Családi adókedvezmény igazolást le kellett adnom valahol? Ha elveszett, hol tudok újat igényelni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Most fogok munkába állni, minden papírom megvan, kivéve a családi adókedvezményre kiállított igazolást. Hallgatói GYED-et kaptam 2014. októbertől 2015. októberig, azóta csak GYES és csp. Egyedül nevelem, így az adókedvezményt a GYED-ből érvényesítettem. El kellett küldenem az igazolást vajon, és ők majd továbbítjak a munkáltatóhoz? Vagy ha én kevertem el valahova, hol tudok másikat kérni? Nagyon nem mindegy az a 10 000 ft! Köszi előre is.
2016. márc. 21. 11:28
 1/8 A kérdező kommentje:

Illetve ez az a papír ugye, amire rá van írva, hogy 14 hetes terhes vagyok, és családi adókedvezményhez kiállított igazolás.

De nem lenne logikusabb egy olyan igazolás, hogy van egy élő gyermekem? Vagy most teljesen belezavarodtam.

2016. márc. 21. 11:34
 2/8 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezményről az igazolást 5 évig meg kell őrizni mert az 5 év alatt bármikor bekérheti a nav ellenőrzés céljából. Egyébként a nav az egyetlen akik kérhetik és akiknek oda kell adni...a munkáltató is szokta kérni,de ha nem adod hát nem adod mert nem vagy köteles nekik adni.
2016. márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Közben azt olvastam, hogy valami nyilatkozatot kell kitölteni, miután a gyermek megszületett, és azt leadni a munkáltatónál.

Azt hittem, le kell adni azt az igazolást, mikor még magzat volt. De ezek szerint nem.

Mondjuk időközben bevillant az isteni szikra, és megtaláltam a papírt. :)

Köszi a választ.

2016. márc. 21. 12:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy te most az munkabéredből érvényesíteni tudd, ki kell töltened a családi kedvezményről a nyomtatványt, ha majd munkába állsz, hiszen idén te eddig nem tudtad érvényesíteni, mert nem volt miből, így nem is nyilatkoztál, amit a gyedhez leadtál az már más, "régi történet", azt max majd adóellenőrzéskor lehet szükséges.
2016. márc. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Csak ennyi rémlett, hogy mondta a védőnő, nagyon őrizzem meg, mert később kellhet még. De ezek szerint csak a GYED-hez.

2016. márc. 21. 12:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs meg a papír,sőt hát miért kaptam volna,gyesen voltam elejétől.új helyen automatikusan ki kell töltened majd.Nekem nem is rémlik,hogy valaha jött volna bármi is arról,hogy kérhetem.
2016. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az a papír egészen addig kellett míg meg nem született, hiszen addig magzati adókedvezményt vettél/vehettél volna igénybe. mikor már megszületik, nem kell semmi igazolás, egyszerűen csak ki kell tölteni "egy gyermek" után a papírt. ezt majd a munkahelyeden tudod megtenni.
2016. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi köszi. Tényleg ez volt bennem, amit a védőnő mondott, azért hittem, hogy az kell. Bár mondom, nem tartottam teljesen logikusnak, hogy egy más megszületett gyerekről miért kell magzatkori igazolás. Csak úgy voltam vele, hogy ebben az országban... :D

De már mindent értek! :)

2016. márc. 21. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!