Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény 2016?

Családi adókedvezmény 2016?

Figyelt kérdés
Sajnos Budapestre kellett küldenem a nyomtatványokat, mert onnan utalnak. Január közepén küldtem, kitöltve, két példányban. Férjem veszi igénybe. Sajnos mai napig nem kaptam vissza, így januári fizetésnél buktuk és úgy néz ki februárinál is. Email megkeresés halott ügy . 21 nap míg válaszolnak. Telefont pedig szintén nem veszik fel. Akkor mégis honnan a fenéből lehetne tudni, hogy hol tart az ügy? Van valaki hasonló helyzetben? Vagy aki visszakapta már? Köszönöm előre is!
2016. febr. 23. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem buktátok.

Jövőre az adóbevallásban visszakérhetitek a most nem igényelt kedvezményt.


Ezek szerint bérpapírt sem kap a párod? Nincs pénzügyes, aki válaszolna a kérdéseitekre?

2016. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy jövőre visszakapjuk, de ugye most is jól jött volna. Azt nem írtam, hogy a pesti oepre várok. Időközben aztán felhívtam a megyeit, ahol mondták, hogy nem is kell várni, hogy ők pecsételjenek, aláírjanak. Férjemék könyvelője úgy tűnik nincs a topon, mert ezt ő is tudhatta volna...Köszönöm a választ!
2016. febr. 25. 08:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát pedig nekem pecsételt az OEP, hisz csedből és gyedből is lehet érvényesíteni, így pedig kell, hogy az OEP is igazolja, hogy te nem veszed igénybe, így a férjednek elszámolhatják.


Úgyhogy most az OEP-es tévedett, és a férjed munkáltatója tudja jól.

2016. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig ahány ház, annyi szokás. És mivel én lenyilatkozom, hogy tudomásul veszem, hogy a férjem veszi igénybe és én nem kérem, ezért véleményem szerint ez nem kellene, hogy problémát okozzon. Egyébként sok minden van, amit tartani kellene oepnek és nem teszi. Pl. nyolc napos ügyintézési határidő. Amit vidéken komolyan vesznek, Pesten viszont nem. Sok az igénylés, kevés az ember címszóval. Se telefonon , se emailben nem értem el őket napokig. Nagy nehezen felvették egyszer a telefont, mire flegma, bunkó stílusban sikerült ennyit böffenteni az ügyintézőnek, hogy 18-20 nap míg végére érnek. Illetve hogy összeomlott a rendszer és újra kellett rögzíteni mindent. És látja igen, hogy február 16-án rögzítették az enyémet na de hogy postára mikor kerül azt a jó Isten se tudja. Úgyhogy ennyit a bürokráciamentes, gördülékeny ügyintézésről. Ha személyesen nem tud az ember lánya menni, akkor el van veszve.
2016. febr. 25. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!