Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mindenképp dolgoznom kell végig?

Mindenképp dolgoznom kell végig?

Figyelt kérdés

Tudom, ezt már sokan megkérdezték, de könnyebb feltenni megint, mint keresgetni. 2014. szeptemberétől dolgozom. Közfoglalkoztatott vagyok, tehát ha nem jól csinálom a dolgaimat nem kapok csak Gyest, mivel 13 hetes terhes vagyok.

Az a terv, hogy július közepéig dolgozom, utána álláskeresésit igénylek, aztán a tgyás-t szülés előtt 28 nappal.

Namost...ha nem bírom addig és eljövök előbb, álláskeresési után mit fogok kapni? És az jogosulttá tesz arra, hogy tgyást kapjak vagy esetleg Gyedet?



2016. márc. 23. 10:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

ha lejár az álláskeresésid, nem lesz biztosítotti jogviszonyod. Ergo, nem jár majd se gyed, se csed (tgyás).

Elvileg bírnod kell, július közepe még csak a 30. hét...sokan minimum a 36. hétig melóznak, én konkrétan 38 hetesen még vizsgáztam a forgalomban.

Tudom hogy nem mindenki egyforma, de azért hidd el nem olyan fárasztó, a 30-36. hét szerintem az egyik legkönnyebb időszak, amikor még nem vagy lufi, nem vizesedsz annyira, de már túl vagy a kezdeti idegeskedésen, rosszulléteken bevásárlásokon stb

2016. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű munkát végzel? Szellemi, vagy könnyű fizikai vagy nehéz fizikai? Veszélyes anyagokkal, éjjeli műszakban kell dolgoznod?
2016. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

8 óra egy számítógép előtt ülve, úgy hogy sokszor fel sem tudok állni, mert nincs időm kicsit kellemetlen. Ráadásul a derekam már most leszakad. Nem is tudom mi lesz még később. És már csak abban reménykedem, hogy lassan a hányós, hányingeres időszaknak vége. :)

Nem is tudom kialudni magam emiatt, mert ha ki kell mennem pisilni utána hányingerem is lesz és azzal küzdök még hajnalban 1-1,5 órát. Tényleg várom már, hogy vége legyen :)

A kolléganőim nem igazán segítenek, tehát ha elmegyek 2 nap szabira rám vár még az is, pedig meg tudnák csinálni. Emiatt volt már pánikrohamom is, mert rámszakad minden...Na mindegy. Biztos van, aki nálam is rosszabbul van mégis dolgozik. Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2016. márc. 23. 10:52
 4/19 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem.Ha táppénzre mész,attól még biztosított leszel.A munkaszerződésed határozott vagy határozatlan.
2016. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A főnököm kikelentette h ne menjek táppénzre...
2016. márc. 23. 11:46
 6/19 anonim ***** válasza:

Olyan nincs. :) Amíg a szerződésed tart, addig jogod van akár táppénzre is menni, nem rakhat ki előbb amiatt mert terhes vagy, vagy mert táppénzre mész.

Határozott vagy határozatlan idejű a szerződésed? Előbbi esetben ha nem hosszabbítanak, akkor a lejártával megszűnik a munkaviszonyod, és akkor érdemes lenne úgy igényelned az álláskeresésit, hogy a szülés idejére essen, és akkor kapod a csedet, gyedet. Szóval ha jóval előtte megszűnne a munkaviszonyod, akkor ne igényelj egyből álláskeresésit, csak pár héttel a szülés előtt.

Ha határozatlan idejű szerződésed van, akkor nincs mitől tartanod.

2016. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam is irodai munkát végeztem. Voltak kellemetlenségek a terhesség miatt, de a 36. hétig tudtam dolgozni.


Ha nem vagy veszélyeztetett terhes, akkor bőven tudsz a 34-36. hétig dolgozni. Ha fáradt vagy, igyál kávét. Én is azt tettem.

2016. márc. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Határozott idejű a szerződésem.

Ne menjek táppánzre, mert azt a cég fizeti...Vagyis polg.hivaral, mert ott dolgozom.

2016. márc. 23. 12:22
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Nyugodtan mehetsz táppénzre, míg szerződésed van. De azért szerintem irodai ülő munkát majdnem a végéig tudtál végezni, azért az nem megerőltető.
2016. márc. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Persze, csak a főnököm kijelentette, hogy mivel nálunk van igazgatási szünet júli végétől így addig dolgozzak utána ne, mert fleesleges h csak bent üljek....mondom ok.

Ráadásul a szabikkal is bajban leszek, mert áprilisban lesz az esküvőnk és ha ott kiveszek 5 napot akkor vissza kell fizessek 21 ezer forintot. Mert ugye 17 nap járna,(márciustól decemberig) de én már kivettem 3-at, most szeretnék még 2-őt. Tehát ha időarányosan nézem akkor van 7-8 napom júniusig.

Nagyon örülök. És mivel sehová nem engednek...mármint dokihoz meg ilyenek, ezért szabit szoktam kivenni, de mivel így nem lesz elég így szerintem felmondok.

2016. márc. 23. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!