Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a 3. gyerek megszületése...

Ha a 3. gyerek megszületése után még gyeten is itthon akarok maradni, a munkáltató köteles ugyanúgy évekig megtartani a helyem?

Figyelt kérdés
Tanulmányi szerződés miatt hosszabbítgatják a szerződésem, 2 évet kellene ledolgoznom. A végzettség megszerzése után egyből táppénzre jöttem.
2016. márc. 24. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
tanulmányi szerződést nem tudom, de get alatt már nem vagy védett
2016. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem
2016. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem köteles megtartani a helyed, nincs felmondási védelem, sőt a fizetés nélküli szabadságot sem köteles engedélyezni.

Számodra a legrosszabb forgatókönyv:

A 3. gyerek betölti a 3. évet, lejár a gyes. A munkáltatód közli, hogy akkor vége a fizetés nélküli szabadságnak, vár vissza dolgozni. Te közlöd, hogy nem mész, maradsz gyeten. A munkáltatód közli, hogy ő fizetés nélküli szabadságot nem engedélyez, de nyilván nem hülye, felmondani sem fog. Neked két választásod van: mész dolgozni, vagy felmondasz, és mész gyetre. Ha felmondasz, akkor a felgyülemlett szabadságokkal elszámoltok, illetőleg a tanulmányi szerződésben foglaltaknak megfelelően szintén elszámoltok (feltételezem vissza kell fizetni valamiféle tandíjat).


Ez persze nem biztos, hogy így alakul, csak egy, a lehetséges forgatókönyvek közül.

2016. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy hosszabbítgatják a szerződésed, ezek szerint nem határozatlan idejű. Ennek tükrében visszavonom a korábbi hozzászólásom, efölött elsiklottam.
2016. márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem köteles. A szerzodesedet nézd meg, hogy ott mi szerepel, de szerintem simán elkuldhet, plusz kéri majd a tandijadat, vagy azt az összeget, ami a szerződésben szerepelt.
2016. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 24. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!