Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van jelentősége annak, hogy...

Van jelentősége annak, hogy melyik szülő igényli a GYES-t?

Figyelt kérdés
Mindketten dolgozunk, a GYED-em hamarosan lejár. Feltétlenül nekem kell GYES-t igényelni, vagy az apa is kérheti?
2016. ápr. 1. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

bárki kérheti. jelentősége attól függ... :)

pl. gyes alatt és a lejárta után a foglalkoztatód járulékkedvezményt kap.

gyes alatt él a kedvezményszabály ha kistesót terveztek.

2016. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tervezünk több gyereket.

Tehát, ha én igénylem, akkor védettebb vagyok a munkahelyemen?

Valamit olvastam, hogy a gyerek 3 éves koráig valamilyen védettség van, de részletekre nem emlékszem, futólag olvastam. Ez összefügg azzal, hogy ki igényli a gyest?

2016. ápr. 1. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor még egyszer. ha gyesen vagy, akkor a munkáltatódnak kedvezménye van, tehát kevesebbet járulékot fizet utánad mint a Julcsi néni után. ez nem védettség, hanem járulék kedvezmény, pénzbeni juttatás neki! gyes idejére és utána még egy évig. ezért megéri kisgyermekes anyukát alkalmazni (már ha nem számít neki, hogy anyuka nem megy be ha a gyerek beteg. ha számít, akkor nyilván Julcsi néniért fizet többet, aki bemegy akkor is ha a te gyereked beteg)
2016. ápr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
semmiféle 3 éves korig tartó védelem nincs már. sak addig vagy tt, míg otthon vagy a gyerekkel.
2016. ápr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!