Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomás GYED -> GYED extra?

Diplomás GYED -> GYED extra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 hónapja szültem, jelenleg diplomás gyeden vagyok. Egyéni tanrendem van a PhD képzésen, jövőre végzek ha minden jól megy. Ha a baba betölti a 6. hónapot, lemondok a gyedemről, és akkor a párom megigényli a gyed extrát, mellette meg dolgozna rendesen, mint eddig.

Az a kérdésem, hogy baj-e, hogy a párom még nem férjem, illetve itt is van ilyen 2 hónap türelmi időszak - vagy el lehet játszani itt is a fizetés nélküli szabi dolgot? Jó lenne a gyed extra, mert picivel többet adna + 2 éves koráig jár.

Illetve működhet ez a dolog?

Köszönöm a válaszokat! 25/L



2016. ápr. 1. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:

nincs már türelmi idő és dolgozni is lehet gyed mellett a gyerek fél éves korától.

viszont a gyed extrát nem tudja megigényelni, az csak a baba után járó támogatások átfogó neve. simán gyedet tud igényelni... :)

2016. ápr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ! :)
2016. ápr. 2. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!