Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik bruttót fogják a...

Melyik bruttót fogják a csedhez és gyedhez alapul venni?

Figyelt kérdés

Idén januárban emelték 161ezer bruttóra a fizetésem, előtte 146ezer volt.

Januárban estem teherbe, most 13 hetes vagyok, de el kellett jönnöm táppénzre, mert nehéz munkát végeztem.

Ha szülök októberben, akkor a 146ezer lesz a juttatások alapja, vagy a 161ezer?


2016. ápr. 21. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha most mentél el táppénzre akkor innentől viszafelé számított 180 napi bér lesz az alapja.
2016. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még egy kérdés: itt is előbb számítsak vissza 3 hónapot és onnan kell nézni a 180 napot?
2016. ápr. 21. 14:38
 3/11 anonim ***** válasza:
attól a naptól, hogy tp-en vagy, számolj 180 napot vissza. ez a 180 nap lesz a gyeded alapja, tehát nem ebből vagy abból a béredből, hanem mindkét béred benne lesz
2016. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. ápr. 21. 15:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Az idei béred nem lesz alapja a táppénznek és a gyednek sem, ha már nem dolgozol szülésig.

Ugyanis, 3 hónapot vissza kell számolni táppénz esetében is. Tehát, ha áprilistól agy táppénzen, akkor jan.31-től visszafele nézik a 180 bérezett napot (bocs, 1 hónap beleszámít majd az új béredből). Tehát jan. 31-től visszafele 180 napi bruttó átlagbéred 60%-a lesz a táppénz. Csed ugyanez, mert hiába igényled meg pl. okt. 10-én, onnan veszik a 3 hónapot, tehát júl. 31-től visszafele nézik, de ha végig táppénzen leszel, akkor az nem bérezett nap, csak az utolsó munkában töltött napodtól tudnak visszafele 180 napot nézni.

2016. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanezt írta a második hozzászóló is. Mivel áprilistól vagyok táppénzen, ezért ebből az évből három hónap beleszámít szerencsére. A táppénz kiszámítása nem volt probléma, csak a gyednél nem tudtam, hogy ott hogyan kell. Köszönöm a válaszokat.
2016. ápr. 21. 15:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy ideírok én is ezt szeretném megkérdezni. Hogy melyik bruttóból számolják majd a CSED-et meg a GYED-et? Idén március 16-tól a bruttóm 111.660, előtte közmunkán voltam 79.155 volt a bruttó, ugyanazon a munkahelyen. 10 hetes vagyok és szeretnék dolgozni amíg csak birok irodában dolgozok.
2016. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5ös, nem így van! kérdező, én nem azt írtam amit az 5ös, nem jól tudja! :)


szülést megelőzően kell visszaszámolni 3 hónapot, onnan néznek 180 napot, illetve ha tp-en vagy, akkor azt egyszerűen átugorják. neked onnantól fogják nézni, hogy tp-n leszel, mert miután szülés után visszaszámolnak majd 3 hónapot, egyszerűen átugorják a tp-es időt.

tehát tavalyról is lesz 1,5 hónapod számolva ;)

2016. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7es! válaszoltam már a kérdésednél is, nem ugyanez a helyzet nálad, teljesen más! a kérdező egy munkahelyen van, ahol emelték a fizetését!


te máshol dolgozol... munkahelyváltásnál nem nézhetik, hogy mi volt az előző helyen akkor se ha csak 30 napot dolgozol, így neked csak a mostani, minimálbéredet nézik.

a kérdezőnek meg beleszámít az alacsonyabb fizujából is 1,5 hónap. mondjuk 15.000.- annyit azért nem dob szerencsére, nálad ha jól emlékszem 40-50E körül különbség volt, de nem emelést kaptál, hanem munkahelyet váltottál, így teljesen mindegy mennyi volt arégi helyen

2016. ápr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki kérdezett közben. Nem váltottam munkahelyet! Csak először közmunkán voltam 2015 január 1től 2016 február 28ig, most március 16tól meg felvettek rendesen, de ezaz egyetlen munkahelyem volt eddig, előtte tanultam
2016. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!