Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nettó tgyás hány százaléka...

A nettó tgyás hány százaléka a nettó fizetésnek? Ha én 300. 000 nettót (487. 000 bruttót) kerestem, mennyit fogok kapni?

Figyelt kérdés
Kérlek, konkrétan válaszoljatok, azt tudom, mit vonnak, mit nem stb, csak nem értem ezt a naptári meg átlag dolgot.
2011. jún. 23. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. A munkabérből és a tgyásból teljesen mást vonnak.

Ha te br. 487000 Ft-ot kerestél az igénylést megelőző évben havonta, akkor a tgyás alapod 340900 Ft-od lesz. DE: ha az igénylést megelőző naptári évben nincs 180 bérezett napod (meló, szabi, betegállomány, de táppénz nem számít bele), akkor csak 109200 Ft (ennyi a max.)


Csak, hogy értsd: mivel a tgyás (és a gyed is) naptári napra jár, ezért az igénylést megelőző naptári napi átlagodból számolnak. Ez lehet több is, mint amennyi a 487-ből adódik, hiszen ebbe beleszámít pl. a jutalom is.

2011. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha 487 ezer bruttód volt havonta és nem volt más jövedelmed, de az igénylést megelőző évben megvan a 180 bérezett nap (munkanap+hétvége, betegszabi és szabadság számít annak), akkor a nettó tgyásod (a bruttó 336230 30 napra) 280 ezer körül lesz.
2011. jún. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lezs 280! Én úgy tudom,hogy a tgyás és a gyed is maximálva van! Tehát hiába keres valaki 1 milliót, akkor is max 109 ezret kap, ahogy az első írta!
2011. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Harmadik!


Olvasd el még egyszer, hogy mit írtam, mert nem ezt. Nem, rosszul tudod.

A tgyás összege csak egyetlen egy esetben van maximalizálva, mégpedig akkor, ha az igénylést megelőző naptári évben nem volt 180 bérezett napja az igénylőnek. Minden más esetben az igénylést megelőző év összjövedelméből számolják ki a napi díjat. Vagyis ha valakinek 182 bérezett napja van és keres havi 5millió forintot, akkor az 5 millió forint után fogja kapni a tgyást.

2011. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizony harmadik válaszoló, rosszul tudod. Az utánad válaszoló írta tökéletesen.
2011. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Július elején meg is kapom.

Csak tervezni szerettem volna előre.

2011. jún. 24. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!