Hogyan müködik a tp?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nagyon sokmindent olvastam de nem vagyok biztos benne. A kerdesem az lenne hogy 2012tol 2015aprilisig kulfoldon dolgoztam majd 2015 juniusban hazajottem magyarorszagra es onnantol kezdve folyamatosan fizettem a TB-t magamutan, az addigi munkahelyemre nem voltam bejelentve sajnos, viszont munkaviszonyom 3.5honapja van.

A kerdesem az lenne, hogy ha elkuld a doki tp-re jar nekem barmennyi fizetes terhessegi tappenz eseten? Vagy ha veszelyeztetett terheskent kuld el a doki?



2016. ápr. 23. 23:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

bár én már nagyon rég tanultam, azóta ezer dolog megváltozott, de anno úgy volt, hogy ebben az esetben mivel tp-t már nem kaphat, de dolgozni se tud, egyszerűen megszakad a munkaviszony, se nem kell felmondani, se nem kell kirúgnia, egyszerűen megszakad :(


viszont ha a munkaköröddel van a gond, akkor tényleg nem a tp a megoldás, a munkáltatódnak köteles olyan munkakört biztosítani ami nem veszélyes a babára vagy ha ilyen nincs, akkor távolléti díjat kell fizetnie

2016. ápr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, utolsó, mikor és mit tanultál, de soha nem szakadt meg ilyen esetben a munkaviszony, ha lejárt a táppénz-jogosultság.
2016. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
leszazalekoltak akinek lejart a tappenz de fennallt a keresokeptelenseg, igy volt regen..azota ugye valtoztak a rokkantsagi ellatas felteteli, neve csoportjai neg amugy sem tudom terhesseg eseten is szazalekolnak e de hogy a munkaviszony nem szunik meg az tuti mert ezt kulon kiemeli az Mt hogy varandos nonek nem lehet felmondani
2016. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%
Ne keverjük össze ezt a leszázalékolással, mert semmi köze hozzá.
2016. ápr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, akkor szerintem megkeresem az üzemorvost hátha tudnak valami megoldást találni.
2016. ápr. 24. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!