Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár a fizetés emelés? Aki...

Jár a fizetés emelés? Aki GYED-ről megy vissza dolgozni és volt időközben a munkahelyen fizetés emelés, amikor visszamegy, akkor meg kell kapni a törvény szerint amit a többiek megkaptak?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 25. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha mindenkinek emeltek és nem teljesítménytől függően egyénileg néhánynak, akkor igen.
2016. ápr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Nincs ilyen törvény, hogy mindenkinek egyformán kell emelni a bérét. Mindenkivel egyedileg szerződnek az új fizetéséről.


Az már más kérdés, hogy nem is lenne etikus elvárni, hiszen aki dolgozott az adott időszakban, és aktívan hozzájárult nap mint nap a cég eredményességének a növekedéséhez, az megérdemli a fizetésemelést. Aki meg otthon volt a gyerekkel, és nem tett keresztbe éveken át egy szalmaszálat sem a cégnél, az mire föl vár fizetésemelést? Majd ha dolgozni kezd, és kiérdemli, akkor emelik az ő fizuját is.

2016. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen általában szoktak emelni ilyenkor.
2016. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem most emelték a fizum csed alatt, mert mindenkinek emeltek "pártunk és kormányunk" jóvoltából. Közszféra. Tehát az ilyen általános bérfejlesztésbe bele lehet esni gyed alatt is, de a versenyszférában nemigen van ilyesmi.
2016. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Dehogynincs.

Multiknál legalábbis minden évben van fizuemelés, így az átlagos fizetés emelés mértékével emelik a munkába visszatérő anyukák fizetését is munkába állás előtt.

Vagy nálunk még az szokott lenni hogy az általános piaci viszonyok szerint emelik fel a fizut.

Azért ha valaki 5-6 évet otthon van, annyi idő alatt fizuemelés nélkül eléggé elértéktelenedik a fizuja, mért dolgozzon utána kevesebb pénzért mint a többiek ha már egyszer visszamegy dolgozni?


EGyébként nekem elég szerencsém van a cégemmel, mert nekem még éves bónuszt is adtak tavaly, amikor GYEDen voltam! Ugyanúgy számolták ki a bruttóm és a cégnél eltöltött idő alapján, mint a többi dolgozónak!

2016. ápr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. ápr. 26. 20:51
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
#5-ös, idézd már be, kérlek, azt a törvényt, amely szerint a multiknál minden évben van fizetésemelés, és emelni kell a kismamák bérét. Esetleg elviszem az én multi kenyéradómhoz, mert nálunk pl. két fizetéscsökkentés volt a válság alatt, és emelés azóta sem volt. A kismamáknak meg főleg nem lesz emelés, örülhetnek, ha alacsonyabb bérrel visszajöhetnek. Ha nem írják alá, akkor fel is út, le is út. És van üzemi tanács meg kollektív szerződés meg toronyóra lánccal, szóval biztosan nem törvénytelen az eljárás.
2016. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem írtam olyat hogy törvénybe köteleznék erre a multikat, csak leírtam mi az általános gyakorlat.

Ettől még lehet olyan cég is mint a tiéd. A fizetés csökkentés mondjuk szerintem törvénybe ütközik.

2016. ápr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!