Szerintetek nem kellene megváltoztatni az abortuszt körülölelő törvénykezést?

Figyelt kérdés

Én úgy vélem, hogy undorító az, hogy egy nő összefekszik egy férfival, a nő terhes lesz és kizárólag ő dönt arról, hogy megtartja-e úgy, hogy ha megtartja a gyermeket, akkor a férfi fizetheti a gyerektartást.

Én bevezetném azt, hogy ha a nő megakarja tartani a gyereket és a férfi nem (tehát abortusz mellett van), akkor a nőnek alá kell írnia egy nyilatkozatot, miszerint a férfinak, aki NEM akarja a gyereket, nem kell fizetnie a gyerek után.

Értem én, hogy a nőben fogan meg a gyerek.. és ő hordja ki, de mint mondtam ez KÉT EMBERES dolog. Ráadásul pont ezért ellentmondás is van a benne, mivel ha a nő elfelejti beszedni például a fogamzásgátlót, akkor is a férfi fog sz*pni, ha a nő megakarja tartani a gyereket pedig ez ekkor TELJESEN az ő felelőssége volt, mivel neki kell figyelnie a tabletta beszedésére.. Ekkor mondják, hogy ez két emberes dolog és a férfinak is kell figyelnie a párjára, hogy beszedi-e a tablettát időben, avagy nem.. Itt az ellentmondás.

Nektek mi a véleményetek?

Miért kényszerítik bele a férfiakat abba, hogy fizessenek egy gyerek után akit nem akarnak, míg a nők szabadon dönthetnek a megtartásáról, vagy elvetéséről? Ha jogi egyenlőség van, akkor miért nem egyenjogú tagokként döntenek a felek egy ilyen esetben? Ha a férfi ellenzi a gyerek megszületését, akkor a költségeket állja az anya! Ha a férfi akarja a gyereket, a nő nem, akkor viszont macerásabb a dolog, de biztos vagyok benne, hogy erre is lenne jogilag és emberileg is jó megoldás, de a jelenlegi NEM az!



2014. dec. 2. 22:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%

De!

Aki sorozatosan jár abortuszra, azt sterilizálnám!

2014. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
Mindkét fél azonos felelősségel bír, ha ketten szexeltek, a szex magában hordozza a gyereknemzés esélyét, ezt mindenki tudja, tehát nem derült égből villámcsapás a férfinak, hogy ha szexel abból bizony gyerek lehet, akkor pedig kutya kötelessége fizetni neki is, nem csak a nőnek. A magzat pedig már egy élőlény, így az életéről dönteni igazából sem a férfinak, sem a nőnek nem szabadna.
2014. dec. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De megint nincs meg a jogi egyenlőség abban, amit mondasz.. Megint ott tartunk, hogy hát tudja, hogy ezzel jár, szóval ha véletlen összejön a gyerek, akkor sz*póka és fizet. NEM! Ő miért nem mondhatja, hogy márpedig abortusz?! Vagy akkor ha a nő annyira megakarja tartani a gyerekét, (mert ugyebár amikor lefeködt a férfival, akkor tudta, hogy abból gyerek lehet) annak ellenére, hogy a férfi nem, akkor igenis mondjon le az anyagi részéről a dolognak és tartsa el ő a gyereket.
2014. dec. 2. 22:57
 4/22 A kérdező kommentje:
Szóval amit kiakarok nyögni, hogy mind két fél ugyan akkora felelősséggel bír. Mind a ketten ÉS NEM CSAK A FÉRFI tudják, hogy ha összefekszenek, akkor gyerekük lehet, de mégis a vége az, hogyha a nő úgy dönt, akkor a férfit belekényszerítik egy nem kívánt költségbe akár akarja, akár nem.
2014. dec. 2. 23:01
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Legközelebb legalább megtanulja, hogy ha nem akar gyerektartást fizetni, akkor gumit húz a kis lomposra. Tanulópénznek jó!
2014. dec. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

És íme megint itt tartunk, hogy a férfi felelőssége lett. Kilukadhat a gumi! Számtalan olyan tényező van, amit a férfi önmagában nem képes befolyásolni! Ilyen például az, amikor a felelőtlen fiatal nő rászed minden féle gyógyszert a tablettára és az elveszíti a hatását. A férfi erről nem tehet és még ő úgy tudja, hogy nyugodtan együtt lehetnek, nagyon nem! Mégis a végén ő fizeti meg a tanulópénzt! Most akkor hogy is van ez?

A másik pedig az, hogyha a férfinak is figyelnie kell arra, hogy a nő bevegye a tablettát, akkor a nőnek miért nem kell arra figyelnie, hogy a pasi felhúzza a gumit? (ha éppen ez a helyzet) UGYAN ÚGY AZ Ő FELELŐSSÉGE is! Mivel megengedte, hogy a másik betegye neki gumi nélkül, ezért az ő felelőssége is, mégis jogilag a férfi alárendelt a nőnek, amikor az a kérdés merül fel, hogy el legyen-e vetve a gyerek, avagy ne!

2014. dec. 2. 23:08
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

Na jó, akkor két pontba szedem össze a dolgot.


1. AMIBEN EGYETÉRTEK: Azt valóban értelmes megoldásnak tartanám, hogy az a fél aki nem szeretné a gyereket, ne legyen kötelezhető horribilis összegek fizetésére. Bár nem minden esetben!!! Valami megoldást erre kellene találni úgy, hogy a testével továbbra is a nő rendelkezzen, viszont azokat a férfiakat is ki kellene szűrni, akik tényleg totál szélhámosok. Sajnos ez azért nem kivitelezhető, mert nem lehet bebizonyítani hogy hol volt valóban áldozat a férfi (mert mondjuk a csaj becsapta azzal, hogy védekezik, miközben nem) és hol akar egyszerűen kibújni a felelősség alól. Tényleg nagyon jó lenne erre valami megoldást találni, hogy senki se maradjon sz-r helyzetben önhibáján kívül, de nem hinném hogy ilyen megoldásra valaha is sor kerül.


2. AMIBEN NEM ÉRTEK EGYET: A védekezés nem csak a nő felelőssége még tabletta mellett sem. Egyébként halkan jegyzem meg, a tabletta sem nyújt 100% - os védelmet. Bizony sokan esnek teherbe mellette. Sem a tabletta, sem a kúpok, sem a beavatkozásos dolgok nem 100% - osak. Talán az óvszer az egyetlen 100% - os módszer, ha rendeltetésszerűen használják. Ha meg kilyukadt, azt észrevenni egyből. A többinél sajnos nem vesszük észre ha hiba csúszik a dologba. Összességében viszont onnantól hogy 2 vagy több ember szexuális kapcsolatot létesít egymással és mindenki számára tiszta a másik eü. állapota és a védekezés módja, a felelősség közös.

2014. dec. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Teljesen jó meglátás! Sajnos nehéz mindkét fél számára kedvező törvényt hozni minden esetben, mivel így gyakorlatilag fűvel fával kefélhetne egy pasi, eleresztve a magját és utána kijelentené, hogy nem akarja a gyereket, ezzel kibújva a felelősség alól.

És sajnos az ilyen sz*r emberek miatt nem lehet normális, jogilag egyenlő törvénykezést létrehozni. Szégyen!

Én úgy gondolom, hogy a társadalmunk nem érett arra, hogy erre a problémára felnőtt megoldást találjon, de eljön a nap, amikor a nálam okosabbak talán összeülnek és nem hagyják, hogy ilyen félsz*r törvények kényszerítsenek bele embereket anyagiakba.

2014. dec. 2. 23:14
 9/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
80%

Ez a problémakör, amit felvetettél, az élet egyik nagy igazságtalansága, amin szerintem nem lehet változtatni. Ez emberi mivoltunk és biológiánk összeférhetetlenségének mellékterméke, ezzel együtt kell élni.

Nem tudom, az ősidők óta hány millió/milliárd nő palizott már be jóravaló férfiakat, hogy nyakukba varrtak nem kívánt gyerekeket, de fordítva is igaz, millió/milliárd nő nevelt fel már olyan kis fattyakat, akikkel teherbe ejtették olyan férfiak, akik aztán nem vállalták az apaságot.

Értem én nagyjából, leginkább a gyerektartás kérdésköre az, ami böki a csőröd. De gondolj csak bele, hogyan lehetne már technikailag kivitelezni, hogy a reménybeli nem-apa dönthessen, legyen-e abortusz vagy sem. A terhesség 12. hetéig nem is tudja meg feltétlenül, hogy felcsinált valakit. És ha tudja, és netán 100% biztos az apaságában, törvényileg, objektíve arról az embrióról az anyja hasában senki sem mondhatja meg annak veszélyeztetése nélkül, hogy ki a biológiai apja. Akkor hogyan dönthetne erről a terhes nőn kívül bárki? Lássuk be, ez kivitelezhetetlen. Értem én a felelősség kérdését. Sok életet cseszett már el egy-egy becsúszott baba.

De tényleg nem tehet mást a férfiember, minthogy minden figyelmével megakadályozza, hogy a spermája olyan nőbe kerüljön, akitől adott pillanatban nem akar gyereket. Ami legdurvább esetben maga az önmegtartóztatás, ami nyilván 18 év alatt még esetleg elképzelhető (kellene hogy legyen...), másik a tabletta + az óvszer. Én a 90-es években voltam tini, emlékszem az akkori bravo magazinok felvilágosító rovataira, már akkor is az ifjúság szájába rágták, hogy ez az egyetlen, leginkább 100%-ot megközelítő biztonságú védekezési mód. Szóval a megszakításos közösülés, de még a tabletta is felejtős egy olyan férfinak, aki semmilyen körülmények közt nem akar gyereket adott nőtől. Az óvszer önmagában már valami, persze az aktus után ellenőrizgetni nem épp a szex utáni lazítás legkellemesebb pontja.

De visszakanyarodok a technikai részletektől a humánokra, ha már szerintem ezt a problémakört jogilag lehetetlen szabályozni, más nem marad, mint hogy emberileg hogyan kezeli le az a két adott ember, aki összehozta a terhességet. És itt nagyon sok variáció van, ami az adott személyt minősíti. Hogy ki milyen "szülőtársat" fog ki magának, abban nyilván van egy nagy adag szerencsefaktor, de azért nem árt a körültekintő partnerválasztás. És igenis tudatosítani kell a férfiakban, hogy ha egy férfi teherbe ejt egy nőt, aki történetesen megtartja a gyerekét, akkor akaratán kívül apa lesz, és ez ellen az ég világon semmit nem tehet. Csak megelőzni lehet, vagy vállalni a kockázatot. De kibújni az apaság felelőssége alól nem lehet.

2014. dec. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
20%
Én nőként mondom, hogy egyetértek veled. Sőt, akkor meg kötelezném a nőt megszülni, ha a férfi akarja de ő nem. De sajnos ilyen nem lesz soha.
2014. dec. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!