Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így fogok kapni gyereknevelési...

Így fogok kapni gyereknevelési pénzt?

Figyelt kérdés
A főnököm bizonyos okok miatt nem tudja fizetni az adót utánnam. És még van 6 hónap míg szűlni fogok. Nem tudom mikor fog tudni fizetni de valószínűleg még akkor se.

#adó #terhesség #gyereknevelési pénz
2016. máj. 3. 19:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent a gyereknevelési pénz? Az meg milyen duma már, hogy bizonyosok okok miatt nem tud téged bejelenteni. Az az ok az adócsalás és a fekete munka. Nem bizonyos, ködös okok...
2016. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
tehát nem vagy bejelentve? ez esetben semmit nem fogsz kapni a GYesen és a családi pótlékon kívül. A GYEDhez CSEDhez bejelentett munkaviszony kell, 2 éven belül legalább 365 nap...és hogy a szülés napján is biztosított légy. ha be vagy jelentve, és adótartozása van a Nav felé a dolgozók után, arról Te nem tehetsz, attól neked járni fognak az ellátások.
2016. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A GYES-re gondoltam. És nem fekete munka. Szerződéssel dolgozok. Teljesen legálisan. Az, hogy miért nem tudja fizetni az adót az nem tartozik ide.
2016. máj. 3. 19:41
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez baromság. Ha van szerződés, akkor egyszerűen nem teheti meg.
2016. máj. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen bevagyok jelentve és adótartozása van az összes munkása után. Persze rendezni fogja csak nem tudom mikor.
2016. máj. 3. 19:45
 6/21 anonim ***** válasza:
GYES-t egyébként mindenképpen kapsz, de GYED is járna, ha megvan a munkaviszonyod.. Jó lenne a főnököd rendezné. Ez mondjuk azért egy vicc, de mindegy. Ennek járj utána.
2016. máj. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nálunk Erdélyben a GYES 7400 forint (1067 lej) Amit csak azok kapnak, akiknek a szülés előtti 2 évben legalább 12 hónapig adózott jövedelmük volt.
2016. máj. 3. 19:55
 8/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat 74000 forint
2016. máj. 3. 19:55
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Arról viszont az itt válaszolók 99%-ának fogalma sincs, hogy milyen törvények vannak Romániában. Az eddigi válaszok is a magyarországi helyzetet vázolták. Ha az a kérdésed, hogy Erdélyben ilyen és ilyen feltételek mellett kaphatsz-e gyereknevelési pénzt (lehet, hogy ott így hívják, nálunk van csed, gyed, gyes, családi pótlék), akkor tedd fel így a kérdést. Teljesen más rendszer, más ellátási formákkal, más feltételekkel.
2016. máj. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Gondoltam a jogrendszer ugyanaz.
2016. máj. 3. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!