Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha idén szülök akkor kivehetem...

Ha idén szülök akkor kivehetem a jövő évi szabadságot is vagy az elveszik?

Figyelt kérdés
Idén március 1-től 2017 február 28-ig szól a szerződésem. 20 nap szabadság jár és idén 17 napot vehetek ki, jövőre meg kell hagyni 3-at. Viszont novemberben szülök. És még azt szeretném kérdezni, hogy mikor megyek a nőgyógyászhoz vagy a védőnőhöz akkor is szabadságot kérjek vagy csak addig kéredzkedjek el? Mondjuk a nőgyógyászhoz nem helybe járok, hanem magánba, az egy fél nap is az utazással.

2016. máj. 4. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Nemkell szabadságot kivenned, kötelesek munkaidőben elengedni a vizsgálatokra.

Hogy határozott idejű szerződésnél mi a szokás, azt nem tudom, a cég munkaügyesét kérdezd meg.

2016. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%

Hogy vehetnéd már ki a jövő évit?

Azért jár csak 17 nap neked idén, mert márciustól dolgozol. Nem a szerződés idejére, hanem mindig naptári évre arányosan adják a szabadságot.


A kötelező vizsgálatokra el kell engedniük, de nem korlátlan időre (pl.: ha 8 és 15 között van rendelés és te 8 és 16 között dolgozol, akkor elég, ha ~14-kor elenged) illetve a magánnőgyógyász nem tartozik bele a kötelező körökbe.

2016. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!