Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a teendő ha a munkáltató a...

Mi a teendő ha a munkáltató a Gyes lejártával nem akarja kiadni a szabadságot?

Figyelt kérdés
Májusban lejár a gyesem,ki szeretném venni a szabadságom,de hallani se akar róla.Azt mondta hogy nem muszáj vissza mennem szeptemberig dolgozni,de akkor kijelent és szeptemberbe újra fel vesz.DE én úgy tudom hogy jár szabadság amit ki is kell fizetnie.
2016. ápr. 5. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy kiveszed a szabadságot vagy kifizeti.
2016. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ki venném de ki akar jelenteni,nem akarja hogy állományba legyek mert addig neki kell fizetni a járulékokat.Magyarul el akar küldeni.
2016. ápr. 5. 14:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is ki kell fizetnie a szabikat
2016. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó hülye a munkáltatód... vagyis gőze sincs semmiről. Hiába jelent ki, a felgyűlt szabadságot ki kell fizetnie, nincs mese.
2016. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem a munkaügyi bíróságon tudsz bejelentést tenni, ha nem akar kifizetni.
2016. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
munkaügyi bíróság.
2016. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha felmond neked, akkor a ki nem vett szabadságokat ki kell fizetnie, sőt, ha 3 évnél régebb óta dolgozol nála, akkor végkielégítést is kell fizetnie. Szóval nem igazán nyer az ügyleten.


A lényeg, hogy közös megegyezést ne írj alá, és ha szükséges, menj munkaügyi bíróságra.

2016. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na mi lett végül?
2016. aug. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!