Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan oldható meg? Félidős...

Hogyan oldható meg? Félidős terhes vagyok, és egy hónap múlva a munkahelyem beolvad egy másikba, vagyis jogutóddal szűnik meg. De kilencven százalék, hogy nem vesznek át!

Figyelt kérdés
Nem akartam még most táppénzre menni, de mivel ez a helyzet a munkahelyen, lehet, hogy táppénzre kell vetetnem magam, érthető anyagi okok miatt, hogy 8 óra után kapjam a pénzt. Ha még most elmegyek terhesen táppénzre, mikor még nem szűnik meg a melóhely, akkor védett leszek, és nem mondhatnak fel?
2016. máj. 5. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Már most sem küldhetnek el, hiszen terhes vagy. Mivel jogutóddal szűnik meg a cég, tehát valójában nem szűnik meg a céged csak átalakul, ezért át kell, hogy vegyenek. Nálunk is ez volt. Simán folyamatos munkaviszonnyal mentem csedre, gyedre. Akkor lenne gond, ha a cég megszűnne (végelszámolás, felszámolás..). Így nincs teendő, egyébként ha tp-re mennél és a cég megszűnne jogutód nélkül az sem segítene rajtad, mert már nincs passzív tp. Szóval ne izgulj.
2016. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kötelesek átvenni! A munkaviszony csak három esetben szűnik meg: ha meghal a dolgozó, ha jogutód nélkül megszűnik egy cég vagy ha határozott idejű szerződés lejár. Csak ezekben az esetekben küldhető el a várandós dolgozó! Minden egyéb esetben felmondási védelem alatt állsz. Alá ne írj semmit, ami nem arról szól hogy átvesznek.
2016. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

kizárt, hogy nem vesznek át, hiszen védett vagy!

akkor lenne gond, ha jogutód nélkül szűnne meg, de így nincs mitől félned...

tp-nek semmi köze ehhez, ha tp-en vagy is olyan védett vagy mint ha dolgoznál és ha jogutód nélkül szűnne meg a munkahelyed akkor a tp-ed is megszűnne. szóval dolgozzál cxsak ha arasz

2016. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!!! Nagyon megkönnyebbültem :) én is most olvastam, hogy nem kell ahhoz táppénzre menni, hogy védettséget kapjak! Hál'istennek, mert nagyon nem jönne jól most az anyagiak miatt a táppénz! De valahol azt írták, hogy írásban kell bejelenteni a munkahelyen a terhesség tényét! Ez fontos? Mert már úgy is mindenki tudja!
2016. máj. 5. 19:42
 5/9 anonim ***** válasza:

régen akkor kapott a kismama védettséget, ha bejelentette. ezt azért tette írásban, hogy ne mondhassák, hogy nem jelentette be (ajánlott levélként kellett feladni).

már jó rég pusztán attól, hogy terhes vagy védettséget élvezel. nem kell bejelenteni, viszont ha épp kirúgnának akkor szólni kell, hogy védett vagy.

2016. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2

A csoportos leépítést kihagytad, akkor is elküldhetnek várandóst.

2016. máj. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"már jó rég pusztán attól, hogy terhes vagy védettséget élvezel. nem kell bejelenteni, viszont ha épp kirúgnának akkor szólni kell, hogy védett vagy."


Ez nem igaz. Be kell jelentened a terhességed, és bejelentéstől vagy védett.

2016. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7! ez nem igaz, linkelj már erről bármit :)

nagyon rég nem így van, de a gyed extra óta biztosan!

sőt, már olyan is van, hogy miután elküldenek, aláírsz mindent, stb és kiderül, hogy terhes vagy, a kirúgásod pillanatában már túl voltál az utolsó mensin, akkor kötelesek visszavenni! :)

2016. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csoportos leépítésnél is él a védelem!!! Tehát ne izgulj!!! Ahogy írták jogutód nélküli megszűnésnél lenne gond.

A cégem már lassan 1,5 éve van felszámolás alatt (volt csoportos leépítés is), de én a védelem miatt még mindig alkalmazott vagyok, majd ha a cégjegyzékből törlik a céget, az én munkaviszonyom akkor szűnik meg, hacsak előtte nem mennék vissza dolgozni :)

2016. máj. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!