Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség táppénz az 60 százalék de emellett jár e még valami más támogatás?

Figyelt kérdés
Hiszen ha keresel 100.000 ft ot akkor 60 ezret kapsz kézhez ami semmire nem elég. Csak jár még ehez a pénzhez valami állami támogatás ha Veszélyeztetett terhes valaki? És ha igen akkor mi ? Vagy nem jár semmi más ebből kell megélni?

2016. márc. 14. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Törvényileg nem csak ez az egy lehetőséged van. Sőt, ez tulajdonképpen nem is igazi lehetőség. A főnöködnek kötelessége olyan munkakört biztosítani neked, amit terhesen el tudsz látni. Amennyiben ilyet nem tud, akkor távolléti díjat kell fizetnie, ami a fizetéseddel megegyező összeg.


Én köztisztviselőként dolgoztam (ahol muszáj nekik betartani a törvényeket), hétfőn szültem. Terhességem utolsó hónapjában már bejárni se bírtam, így otthoni munkavégzés (home office) volt, vagyis itthonról dolgoztam. Ahol ez nem megoldható, ott lép be a képbe a távolléti díj. Én így a CSED-et csak a gyerekszüléstől veszem/vettem ki.

2016. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja, és egy plusz juttatás, ami eszembe jut terhesség alatt: családi adókedvezményt tudsz te vagy a férjed érvényesíteni már onnantól is, amikor az embriódból magzat lesz.
2016. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Amit az első válaszoló ír, az csak akkor él, ha a munkakörödet nem tudod ellátni terhesen, ekkor a munkáltató valóban köteles felajánlani másik munkakört vagy távolléti díjat fizetni. Ha azonban valódi egészségügyi probléma van, akkor marad a táppénz. Az egyetlen további plusz támogatás az adókedvezmény, ami a 12. héttől igényelhető.
2016. márc. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a bruttóm 122000 ft,a nettóm 79910ft,veszélyeztetett terhesként 50% a táppénz,január 11-től február 6-ig 47355 ft-ot kaptam. Ahogy előttem is írták a terhesség betöltött 91.napjától igényelhető a családi adókedvezmény,ami azt hiszem 10.000 ft,de ha tévedek javítsatok ki.
2016. márc. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól írod, egy gyermekre 10e, másodiktól idén januártól 25e, harmadiktól 99e ft az adókedvezmény összesen. Ezt te is és az apuka is igényelheti, de mindkét munkáltatónak alá kell írni és kell hozzá egy orvosi igazolás, hogy betöltött 91 napos terhes vagy.
2016. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Sot
2016. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Hamarabb elküldte, bocs. Sőt a táppénzet még maximalizálták is. Napi max. 7400 bruttó. Tehat ha 400 ezret keresel, akkor is max ennyit kapsz.
2016. márc. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
3:ahogyan en magam is szo szerint leirtam ezt:) captain obvious.
2016. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

És szerintetek aki telefonos ügyfélszolgálaton dolgozik,annak mennyire nehezen viselhetö a munkavégzés terhesen?

Az órákkénti 10perc szünetekkel,és az egy 30perces ebéddel? A többi mind munkaidő, ügyfelekkel beszélek. Ha hirtelen rosszul leszek vagy wcre kellene mennem vagy bármi.. meg maga a számitógép közelsége?

2019. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!